Událost pro Rokycany! Poutní mši celebroval v kostele apoštolský nuncius Okolo

Velká událost nejen pro věřící v Rokycanech! Poutní mši svatou v kostele Panny Marie Sněžné v Rokycanech celebroval dnes apoštolský nuncius v České republice arcibiskup Jude Thaddeus Okolo. Hostem mše byl velvyslanec Nigerijské federativní republiky v České republice J. E. Kevin Peter. 

Nedělní poutní mše svatá se konala u příležitosti svátku Panny Marie Sněžné, který se váže ke kostelu Panny Marie Sněžné v Římě. V odpoledních hodinách čekalo návštěvu setkání farníků v rámci rokycanské poutě a koncert.

Apoštolským nunciem v České republice byl Jude Thaddeus Okolo jmenován 1. května 2022. V minulosti již působil jako diplomat na nunciatuře v České republice. Arcibiskup Jude Thaddeus Okolo se narodil 18. prosince 1956 v Kanu, třetím největším městě Nigérie. Na kněze byl vysvěcen 2. července 1983. Do diplomatických služeb Svatého  stolce vstoupil v roce 1990. Arcibiskup Okolo má diplomatické zkušenosti ze Středoafrické republiky, Čadu, Dominikánské republiky, Portorika, Srí Lanky, Haiti, ČR, Švýcarska a Austrálie. Do České republiky se přesunul z Irska, kde působil od 13. května 2017 jako apoštolský nuncius. Hovoří anglicky, italsky, francouzsky, německy, španělsky a také česky. „Vloni jsem musel začít s výukou češtiny od začátku. Z předchozího pobytu jsem vše zapomněl. Čtení mi problém nedělá, horší je mluvení. Čeština je opravdu těžká,“ podotknul apoštolský nuncius Okolo, jemuž se velmi v České republice líbí.

Apoštolská nunciatura neboli vyslanectví Svatého stolce v Česku, je instituce plnící diplomatickou úlohu. Apoštolský nuncius je diplomat na úrovni velvyslance zastupující Svatý stolec.

Zdroj: Město Rokycany

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *