Učitelé mohou jít na antigenní test i do mobilních odběrových pracovišť SYNLAB

Pedagogičtí pracovníci mohou v rámci plošného dobrovolného testování na infekci SARS-CoV-2 antigenním testem od pondělí 7. prosince využít mobilní odběrová pracoviště společnosti synlab czech s.r.o. Odběr a test jim po předložení potvrzení o výkonu práce od zaměstnavatele zdarma provedou na odběrových místech SYNLAB v Brně, Českých Budějovicích, Plzni, Liberci, Praze a Znojmě.

Odběry z nosohltanu pro provedení antigenního testu na vyšetření infekce SARS-CoV-2 mohou pedagogové podstoupit na mobilních odběrových pracovištích SYNLAB na Mezinárodním letišti v Brně – Tuřanech, v českobudějovické ulici Vrbenská, na parkovišti u liberecké Home Credit Areny, v Majerově ulici v Plzni, v Praze na Evropské ulici a ve znojemské ulici Melkusova. Na test je nutné předchozí objednání, které je možné pouze prostřednictvím speciální covid linky 800 100 073. „Výsledky antigenního testu obdrží učitelé ve formě certifikátu přímo na odběrovém pracovišti, a to přibližně do patnácti minut od odběru. Pokud bude u někoho zaznamenán pozitivní záchyt infekce SARS-CoV-2 antigenním testem, podstoupí rovnou i odběr pro vyšetření přesnější metodou PCR,“ říká vedoucí laboratoří SYNLAB MUDr. Jarmila Bečvářová.

Laboratoře SYNLAB se po zařazení na seznam akreditovaných laboratoří zapojily do testování na přítomnost infekce SARS-CoV-2 v pondělí 16. 3. 2020. Od tohoto data již otestovaly přes 126 000 vzorků. Vzorky k nim putují ze zdravotnických zařízení, vlastních odběrových pracovišť a soukromých společností, jako je například řídící orgán evropského fotbalu UEFA či filmové produkce.

Zdroj: Synlab

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *