Most přes Hrádecký potok se uzavře. Chodcům poslouží provizorní lávka, motoristé budou objíždět

Rekonstrukce čeká most přes Hrádecký potok v ulici U Panského dvora v Plzni-Doubravce. Stavební práce začnou ve čtvrtek 8. června a potrvají do poloviny listopadu letošního roku. Cena činí necelých 8 milionů korun. Řidičům poslouží objízdná trasa, pěší budou moci využívat provizorní lávku.

Stávající most je již ve velmi špatném technickém stavu. Z bezpečnostních důvodů je nyní provizorně podepřen a neumožňuje tak přejezd nákladním automobilům, což znamená třeba také popelářům, dopravní obsluze a dalším službám.

Stavební práce by měly trvat do 15. listopadu letošního roku. Na místě stávajícího nevyhovujícího mostu je navržen nový železobetonový mostní objekt o délce 4,8 metru a šířky 5,1 metru. Společně s mostem bude upraveno i koryto potoka, nábřežní kamenné zdi a zrekonstruována vozovka.

Objízdná trasa pro dopravní obsluhu a občany bydlící na pravém břehu Hrádeckého potoka v ulici U Panského dvora povede během rekonstrukce Zábělskou ulici a dále k Ejpovickému tunelu a kolem parku Potoční. Pro pěší bude vybudována dočasná lávka přes Hrádecký potok.

Zdroj: www.plzen.eu

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *