U Zvonu začne vyrůstat hlediště pro 10. ročník Divadelní léto pod plzeňským nebem

V pátek 16. 6. začne na prostranství U Zvonu vyrůstat hlediště pro jubilejní 10. ročník festivalu Divadelní léto pod plzeňským nebem. Jako první se na něm odehraje už 20. 6. taneční představení Ghana zrána, které festival připravil jako doprovodný program ve spolupráci s Tancem Praha. Premiéru své vlastní inscenace Akvabely chystá Divadelní léto na 1. července. Kromě premiéry a deseti představení Akvabel se diváci mohou těšit na reprízy Dona Quijota a detektivní komedie Prokletí rodu Baskervillů aneb Pozor, zlý pes! Festival zakončí 28. 7. doprovodný program v podobě Open Air Slam Poetry.

Po celý červen je ve Smetanových sadech k vidění výstava Deset divadelních let.

Divadelní léto připravuje již 10. rok vlastní činoherní inscenaci zasazenou do kulis historického centra Plzně, pro kterou vždy vybuduje jeviště s hledištěm pod otevřeným nebem. V rámci doprovodného programu se festival snaží na své venkovní scéně představovat divákům i jiné typy jevištního umění. „Vedlejší program má dva cíle: přivést do hlediště Divadelního léta mladé, nekonformní a náročnější publikum, především ale ukázat našim divákům, tvořícím stabilní diváckou základnu činoherních inscenací, že ani jiných jevištních forem se není třeba bát. Doufáme, že divák, který zhlédne představení Tance Praha pod širým nebem, si pak najde cestu na další taneční představení, která se konají třeba v Moving Station, nebo v Papírně Plzeň,“ říká ředitelka Divadelního léta Marcela Mašínová.

Představení Ghana zrána je společným dílem ghanských a českých umělců – Ghana Dance Ensemble & Monika Rebcová a kol. Je to především dialog kultur dvou kontinentů, Afriky a Evropy. Vychází ze zkušeností odlišných osobností tanečníků v úzké spolupráci s hudebníky. Symbolizuje skromný pozdrav slunci na břehu Atlantiku, mezi neuvěřitelně vstřícnými Afričany s nakažlivou energií, rytmem v těle a úsměvem na rtech.

Program 10. ročníku festivalu Divadelní léto pod plzeňským nebem

prostranství U Zvonu, Plzeň

začátky představení vždy ve 20:30

 

Ghana zrána (na snímku)

(doprovodný program ve spolupráci s Tancem Praha)

  1. 6.

 

Akvabely

premiéra 1. 7.

reprízy 2. 7., 3. 7., 4. 7., 9. 7., 10. 7., 11. 7., 12. 7., 13. 7., 14. 7. a 15. 7.

 

Don Quijote

reprízy: 18. 7., 19. 7., 20. 7., 21. 7., 22. 7.

 

Prokletí rodu Baskervillů aneb Pozor, zlý pes!

reprízy 25. 7., 26. 7., 27. 7.

 

Slam Poetry Open Air

(doprovodný program)

  1. 7.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *