Turisty zatím nejvíce táhne Zámek Bor u Tachova

Historická památka ze 13. století Zámek Bor u Tachova je zatím nejvyhledávanějším turistickým cílem soutěže Kompas. Té se může zúčastnit každý, kdo během letních prázdnin cestuje za památkami a kulturou, po cyklistických stezkách nebo navštěvuje veřejná koupaliště v západních a jižních Čechách. Soutěž pořádáÚřad Regionální rady regionu soudržnosti Jihozápad a jejím cílem jehlasovat o nejoblíbenějšímturistickém cíli,který byl podpořený prostřednictvím Regionálního operačního programu NUTS II Jihozápad (ROP Jihozápad).

 

„Pro Zámek Bor u Tachova hlasovalo k dnešnímu dni celkem 130 osob, což je zhruba dvojnásobek oproti Sportovnímu a rekreačnímu areálu v Kralovicích, který má druhý nejvyšší počet hlasů – konkrétně 66.Třetímnejnavštěvovanějším projektem je krytý most v Lenoře s 46 hlasy. Dosud hlasovalo 445 soutěžících a řada z nich už vyhrála hodnotné ceny,“ řekl předseda Regionální rady regionu soudržnosti Jihozápad a náměstek hejtmana Plzeňského kraje Ivo Grüner.

Podstatou soutěže je cestování napříč Plzeňským a Jihočeským krajem a návštěva vybraných projektů. Na daných místech si lze vyzvednout soutěžní kód, který se poté nahraje na webové stránkywww.rr-jihozapad.cz/kompas. Veřejnost může vybírat z celkem 10 soutěžních míst, konkrétně volit mezi pěti projekty v Jihočeském a mezi pěti v Plzeňském kraji. „V jižních Čechách je letos do soutěže zapojena například Stará radnice v Jindřichově Hradci, která po své rekonstrukci slouží jako výstavní galerie a obřadní síň. Dále ve Svatém Janě nad Malší na Českobudějovicku vzniklo díky ROP Jihozápad unikátní muzeum loutek, kde nyní probíhá výstava panenek. Navštívit lze dále nově vybudovanou rozhlednu ve sportovním areálu Zadov, kostel Nanebevzetí Panny Marie v Dobré Vodě nebo unikátní most, přesněji rechle, v Lenoře,“ sdělil Ing. Karel Hron, pověřený vedením Úřadu Regionální rady regionu soudržnosti Jihozápad. V Plzeňském kraji pak lze navštívit Zámek Bor u Tachova, Muzeum Středních Brd ve Strašicích,Sportovní a rekreační areál v Kralovicích, společenské a vzdělávací centrum v Kdyni nebo 28 metrů vysokou rozhlednu na Sedlenedaleko Sušice.

Soutěžící, kteří seletos zapojí do Kompasu, mohouvyhrát například power banku, lékárničku, meteostanici, deku, čelovou svítilnu, termohrnek, zahřívací polštářek a další praktické předměty. „Výherci cen jsou losováni každý týden v pátek. Doposud proběhla čtyři slosování a svou cenu si odneslo čtyřiadvacet soutěžících. Devátého září pak proběhne ze všech platných hlasů závěrečné losování, kde se bude soutěžit o GoPro kameru, hodinky s GPS, navigaci do auta, elektronickou čtečku knih neboiPod shuffle,“ doplnil Karel Hron.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *