Tříkrálový průvod projde Plzní už v neděli. Půjde z náměstí Republiky k Ježíškovi

I v roce 2015 půjde Plzní Tříkrálový průvod. Uskuteční se v neděli 4. ledna a opět bude součástí Tříkrálové sbírky. Jeho trasa povede od vánočního stromu na náměstí ke kostelíku U Ježíška a v jeho čele letos pojedou Kašpar, Melichar a Baltazar na koních.

Průvod vyjde ve 14 hodin z náměstí Republiky a za doprovodu živé hudby půjde ulicí Bedřicha Smetany, Bezručovou, Františkánskou, přes sady do Martinské, k řece a podél ní na lávku pro pěší vedle Mostu Milénia a ke kostelíku U Ježíška. Průvod bude součástí tradiční Tříkrálové sbírky a Tři králové budou vybaveni kasičkou, do níž budou lidé moci přispívat. Koledníci budou představovat druhou trojici mudrců, která v průvodu půjde. Kolem třetí hodiny dorazí všichni ke kostelíku, kde už bude čekat Josef a Marie s děťátkem. Slavní mudrci se mu pokloní a všichni společně si zazpívají koledy.

„Pro ty, kdo nechtějí jít s průvodem, jsme připravili další novinku: Tříkrálový koncert. Od dvou hodin zhruba do půl třetí vystoupí v kostele sbor Vox Imperfecta,“ doplňuje jedna z organizátorek, Alena Kozáková.

O den dříve, tedy v sobotu 3. ledna, zve kostel U Ježíška v 16 hodin ještě na tradiční poutní mši svatou.

Bližší informace o všech akcích a aktivitách naleznete na www.kostelujeziska.cz a www.facebook.com/kostelujeziska.

Markéta Čekanová

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *