Třetí adventní sobota je v plzeňské zoo ve znamení cukroví a hvězd

Třetí adventní sobota na statku Lüftnerka v Zoologické a botanické zahradě města Plzně má na programu tvůrčí dílnu na téma vánoční pečivo a netradiční ozdoby a přáníčka. Příchozí se budou mít možnost inspirovat nejen výtvory pozvaných předvádějících, ale i navzájem. Organizátoři přivítají, když si návštěvníci tvůrčí dílny přinesou s sebou ukázky vlastního cukroví, případně i netradičních ozdob a představí tak i své vlastní nápady a  svůj um. Nejlepší návštěvnické kolekce sladkostí budou odměněny slevovými vstupenkami do zoologické a botanické zahrady.

Dílna začíná ve 14 hod., předvánoční atmosféru umocní koledy a praskající krb. Pro děti je připravena speciální dílnička plná zdobení perníčků a dalšího cukroví.

Na 16. hod. je připraveno pozorování hvězd na zimní obloze a v 17 hod. naváže přednáška PhDr. Ing. Oty Kéhara, PhD.,  Lucie noci upije a dne nepřidá – aneb lidové pranostiky pohledem astronoma.

Loučení s adventem v sobotu 19. 12. bude ve znamení živého betlému. Nesmrtelný příběh narození Ježíška předvede divadelní uskupení při lidové muzice Vozembach z Dobřan.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *