To nejlepší z Febiofestu bude v Plzni promítat Kino Beseda

Od 6. do 8. dubna 2016 uvede plzeňské Kino Beseda Ozvěny Febiofestu. Mezinárodní festival každoročně uvádí snímky oceněné na prestižních světových festivalech, do programu Kina Beseda jich bylo vybráno pět. Ozvěny Febiofestu v Plzni zahájí snímek Carol šestkrát nominovaný na Oscara a zakončí film Humr, který získal Cenu poroty na MFF v Cannes. Předprodej vstupenek právě začal.

„Program Kina Beseda sestavujeme vždy z toho nejkvalitnějšího, co bylo v kinematografii vytvořeno. Proto sem výborně zapadají filmy z Febiofestu, které posbíraly řadu filmových cen a stojí za to je vidět,“ říká Ivan Jáchim, ředitel agentury Dominik centrum, která kino provozuje. Febiofest tradičně přináší divákům v širokém záběru to nejlepší a nejnovější ze světa filmu. Zaměřuje se na snímky oceněné nejen slavnými filmovými cenami, jako jsou Oscar nebo Zlatý glóbus, ale i cenami z festivalů v Berlíně, Cannes, Benátkách, Torontu, Sundance a dalších.

 

Ozvěny Febiofestu v Kině Beseda zahájí 6. dubna 2016 hvězdně obsazená romance Carol o vztahu dvou žen v Americe 50. let. Nezávislý snímek, jenž je i úvodním filmem letošního 23. ročníku Febiofestu v Praze, je jedním z nejoceňovanějších filmů roku 2015. Obě představitelky hlavních rolí, Cate Blanchett i Rooney Mara, byly nominovány na Oscara. Kromě toho si film vysloužil v oscarovém klání další čtyři nominace, dále pět nominací na Zlatý Glóbus a mnoho jiných filmových ocenění.

 

O přátelství muže se ženou, která žije v autě zaparkovaném u jeho příjezdové cesty, pojednává film Dáma v dodávce (7. 4.). Hlavní představitelka byla nominována na Zlatý Glóbus.

 

Mladá Sufražetka (7. 4.) ve filmovém dramatu nevzdává boj za práva žen, přestože se hroutí její rodinný život a přichází o domov, muže i syna.

 

Hororový snímek Čarodějnice (8. 4.) si odvezl cenu za nejlepší režii hraného filmu z festivalu Sundance. Vypráví o rodině farmáře, která se rozhodne usadit se v americké divočině na okraji hlubokého lesa. Brzy jejich život začnou provázet podivné, obtížně vysvětlitelné události. Rodina se postupně rozkládá a nejstarší dceru obviňuje z čarodějnictví.

 

Ozvěny Febiofestu zakončí 8. dubna 2016 snímek oceněný na filmovém festivalu v Cannes s názvem Humr. Odehrává se v blízké budoucnosti, kde jsou všichni singles zatýkáni a odvezeni do zařízení zvaného Hotel, kde si mají během 45 dnů najít spřízněnou duši. Zoufalému muži (Colin Farrell) se podaří uprchnout z Hotelu do Lesa, v němž žijí Samotáři a kde se zamiluje, což je však proti jejich zásadám.

Vstupenky na projekce v ceně 89 Kč jsou v prodeji na www.mestanska-beseda.cz, v Předprodeji vstupenek na náměstí Republiky 41 nebo přímo v Měšťanské besedě.

 

V průběhu Ozvěn Febiofestu uvede Kino Beseda několik projekcí denně. Kompletní program: http://www.mestanska-beseda.cz/cz/program.aspx?genre=223&theme=6.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *