Svatbu na zkoušku si můžete během valentýnského víkendu dopřát na zámku Manětín

„Svatbu na zkoušku“ si mohou snoubenecké páry dopřát během svatovalentýnského víkendu na zámku Manětín. Barokní perla severního Plzeňska se jim mimořádně otevře v sobotu i neděli 13. – 14. února 2016 během speciálních snoubeneckých prohlídek. Kromě slavnostně vyzdobených prostor budou k vidění i doplňky pro nevěsty, umělecké šperky, včetně snubních i zásnubních prstenů, nebo svatební květinové vazby.

Speciální snoubenecké prohlídky budou probíhat od 10, 11, 13 a 14 hodin. Rezervaci prohlídek je nutno učinit na emailu manetin@npu.cz. Zájemci o svatební obřad na manětínském zámku se dozvědí nejen veškeré organizační a technické záležitosti, ale projdou také všemi prostory, které budou mít během obřadu k dispozici.

Slavnostní atmosféru navodí hned na počátku vstup do zámku po monumentálním schodišti, které se pyšní obnovenou původní výmalbou stěn. Impozantnost celého prostoru korunuje zrestaurovaná nástropní freska.

Další kroky návštěvníků povedou do salonku, který slouží k přípravě snoubenců, svědků a rodičů. „Samotný obřad probíhá v nejkrásnějším sále zámku, kam snoubenci i během prohlídek vstoupí za doprovodu svatebního pochodu,“ popisuje průběh prohlídek kastelán Karel Mašek a dodává, že „vznešenost a význam svatebních obřadů umocňují i nástropní a nástěnné malby, jimiž je Velký sál vyzdoben.“

Pro vytvoření ryze autentického svatebního prostředí budou veškeré prostory nachystané a nazdobené stejně jako v den konání skutečných svatebních obřadů. Bonusem pro zájemce o pohádkovou zámeckou svatbu budou ukázky autorské tvorby Marcely Kotěšovcové, šperkařky Lady Vosejpkové a zásnubní a snubní prsteny zlatníka Vítězslava Čecha. Slavnostní ráz prohlídkám dodají i ukázky svatební květinové vazby květinářství Elissa Petry Kohoutové z Plzně.     (tz)

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *