Karlovarský kraj překročil hranici epidemie. Nejvíc nemocných je na Chebsku

Počty nemocných s akutním respiračním onemocněním v regionu dosáhly již epidemie. Na 100 tisíc obyvatel bylo v tomto týdnu evidováno 1743 nemocných. Karlovarský kraj proto vydává doporučení, jak chránit nejenom sebe, ale i ostatní.

Nejpostiženějšími skupinami jsou děti ve věku 0 – 5 let, ale i mladí lidé. U nejrizikovější skupiny pacientů ve věku nad 65 let zatím chřipková onemocnění přibývají jen mírně. Nejvíce zasažený je okres Cheb, následuje ho okres Karlovy Vary a pak Sokolov, vyplývá to z údajů Krajské hygienické stanice Karlovarského kraje.

„Počty ohledně akutních respiračních onemocnění v kraji bedlivě sledujeme a jsme v kontaktu jak s krajskou hygienickou stanicí, tak s jednotlivými nemocnicemi. Vzhledem k aktuální epidemiologické situaci a vysoké míře respiračních onemocnění doporučujeme omezit, zejména seniorům, návštěvy obchodních center a míst s vysokou koncentrací lidí. Zároveň prosíme o ohleduplnost ty, kteří se potýkají s respiračním onemocněním, aby při kontaktu ve společnosti používali preventivně roušky. Pokud se budete muset vydat do nemocničních či pobytových sociálních zařízení, nezapomeňte si prosím nasadit respirátor. Chráníte tím nejenom sebe, ale i křehké pacienty a klienty těchto služeb,“ uvedl hejtman Karlovarského kraje Petr Kulhánek.

Karlovarská krajská nemocnice v současné době nezakazuje návštěvy i s ohledem na blížící se vánoční svátky. Pouze apeluje na obyvatele, aby návštěvy zvážili či případně omezili, a při pohybu po nemocnici důsledně dodržovali opatření ve vztahu k ochranným pomůckám. Návštěvy byly nově povoleny také v Nemocnici Sokolov, a to od dnešního dne. Bližší informace najdete na webu jednotlivých zdravotnických zařízeních.

Zdroj: Karlovarský kraj, ilustrační foto Pixabay

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *