Karlovarsko žádá stát o vyšší počet vakcín. Očkovací kapacity kraj má

Očkovací centra v Karlovarském kraji jsou schopna přijmout podstatně větší počet zájemců o očkování. Kraj však potřebuje vyšší dodávky vakcín, než jaké doposud od státu dostal. Problém se projevil i při dnešní rezervaci seniorů starších 80 let, kteří se sice do centrálního rezervačního systému registrují, ale termíny na očkování pro ně zatím nejsou. Hejtman Karlovarského kraje Petr Kulhánek se proto obrátil na ministra zdravotnictví Jana Blatného s žádostí o pomoc při řešení situace.

„Z našeho pohledu předčasné spuštění centrálního rezervačního systému způsobuje značné komplikace. Jednak systém potřebuje technicky dotáhnout a není pro uživatele právě vstřícný, nicméně to se snad v průběhu času změní. Čelíme ale celé řadě dotazů veřejnosti, seniorů samotných, proč doposud nejsou pozváni na očkování. V našem kraji evidujeme mimo centrální rezervační systém asi 3500 zájemců o očkování z řad prioritních skupin. Jsou to, v souladu se státní strategií, zdravotníci, klienti a zaměstnanci pobytových sociálních služeb a jejich zaměstnanci. Vzhledem k dodávkám vakcín, což znamená pro náš kraj 1 box na týden, je ale bohužel masivnější očkování registrovaných seniorů 80+ nyní nereálné. Přitom naše kapacity jednoznačně dovolují rychlejší tempo. Z toho důvodu jsem kontaktoval ministra zdravotnictví Jana Blatného, abychom získali vyšší dodávky, a to minimálně v dvojnásobném počtu, tedy alespoň 3000 dávek týdně, i více,“ vysvětlil hejtman.

Karlovarský kraj přistupuje zodpovědně k očkování, včetně plánu a strategie. „Odpovědný přístup proto očekáváme i ze strany ministerstva zdravotnictví. Jde nám o společnou věc, a sice co největší proočkovanost těch nejohroženějších rizikových skupin,“ uzavřel hejtman.

Zdroj: Karlovarský kraj, foto Shutterstock

  •  

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *