Super koupání v zatopených lomech! Jeden z nich máme kousek od Plzně, u Konstantinových Lázní

Máloco dokáže v parných dnech tak osvěžit jako koupání v divoké přírodě. Zatopené lomy, kterých je v Česku celá řada, se pyšní čistší vodou, chladnější teplotou, ale často i krásnými okolními panoramaty. Portál Prozeny.cz zveřejnil šest tipů super koupání v zatopených lomech. Jeden z nich je i v Plzeňském kraji, na Hradišťském vrchu u Konstantinových Lázní.

“Vodní radovánky v bazénech a aquaparcích nejsou k zahození, ovšem plavání na otevřené vodě v obklopení skalisek, stromů a další zeleně… To je balzám na duši!” – uvádí portál Prozeny.cz. Až budete zase zvažovat, kam se v parných dnech vyrazit zchladit, zkuste Hradišťský vrch.

Vodní plocha zatopeného čedičového lomu z výšky trochu připomíná velkou psí tlapku. Lom najdete na Naučné stezce Hradišťský vrch přibližně 1 km jižně od Konstantinových Lázní. Nyní je vyhlášeným přírodním koupáním s písečnou pláží. Těžba čediče zde byla zahájena koncem 19. století. V průběhu času se lokalita vrchu stala památkově i krajinářsky chráněnou oblastí, a tak těžební práce byly naštěstí v roce 1997 ukončeny. Rána po těžební činnosti umožňuje nahlédnout do nitra kopce – jak v dávných dobách láva chladla a tuhla, docházelo k jejímu smršťování a pukání.

Lom nabízí písečnou pláž se stánky i bohatý výskyt fauny. Krom řady sladkovodních ryb můžete pozorovat třeba raky, vodní šneky nebo žáby.

Zdroj: Prozeny.cz, foto Mapy.cz

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *