74 dnů bude trvat omezení na D5. Začne hned po Velikonocích

Po Velikonocích začne rekonstrukce úseku dálnice D5 u odpočívky Svatá Kateřina, kde dojde k výměně konstrukčních vrstev vozovky včetně oprav veškerých mostních objektů. Práce, které provede sdružení firem pod vedením EUROVIA CZ, si vyžádají dopravní omezení. 

Rekonstrukce se týká úseku D5 v km 136,150 – 144,200 vpravo, práce budou prováděny za provozu. V rámci dopravních opatření bude veškerá doprava v rekonstruovaném úseku Odpočívka Svatá Kateřina – MUK Mlýnec vpravo převedena na levý jízdní pruh. Celkem budou práce trvat 74 dnů.

Součástí rekonstrukce bude i oprava devíti mostních objektů, z nich jeden je dálniční most, ostatní propustky. Oprava obnáší výměnu říms, zábradlí, opravu vozovky a opravu opěr. Počítá se i s kompletní výměnou svodidel a výměnou odvodňovacích monolitických žlabů.

„Pět kilometrů nové cementobetonové vozovky bude realizováno s úpravou tzv. vymetaným (vymývaným) povrchem betonu a tři kilometry novou technologií Grinding (broušení). Vyfrézovaný beton ze stávající vozovky bude recyklován a zpětně použit do nové,“ sdělila Iveta Štočková, tisková mluvčí EUROVIA CZ, člena Skupiny VINCI Construction CS.

Zdroj: Eurovia, ilustrační foto ŘSD

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *