Největší cestovní veletrh na západě Čech představí i důl na slídu a mobilní planetárium

Cestovatelské přednášky, desítky vystavovatelů z Čech i zahraničí, speciální industriální prezentace, produkty regionálních pivovarů i farmářů, dětská zóna, mobilní planetárium, nabídka studijních pobytů a spousta dalších zajímavostí, takový bude letošní cestovní veletrh ITEP v Plzni.

Veletrh, kam každoročně zamíří přes dvanáct tisíc návštěvníků, se uskuteční opět ve sportovní hale TJ Lokomotiva v Plzni na Slovanech. ITEP je jedním z největších mezinárodních veletrhů cestovního ruchu v České republice, pořádá ho pravidelně Plzeňský kraj. Letos se koná v termínu od 21. do 23. září.

„ITEP letos představí mimo jiné řadu industriálních cílů, industriální veletržní trasa zavede návštěvníky nejen do Plzeňského kraje, ale například i na Moravu. Moravskoslezský kraj bude mít monumentální expozici s Technotrasou. Virtuální trasa propojuje celkem 36 atraktivit a nabízí nezapomenutelné zážitky připomínající technickou a řemeslnou minulost a vyspělost severní Moravy a Slezska. Široká veřejnost dostane možnost seznámit se interaktivním způsobem s neopakovatelným geniem loci technických památek,“ uvedl radní pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu Libor Picka.

Důl na slídu, mobilní planetárium, ale i prezentace zahraničních studijních pobytů, to vše kraj plánuje na letošní ITEP. Veletrh nabídne také mnoho cestovatelských přednášek, nebudou chybět nové publikace pro cestovatele, mapy, brožury a také speciální soutěže pro návštěvníky. „Soutěžit se bude o poznávací výlety a další atraktivní ceny. Navíc chystáme na ITEP i edukativní program pro školy, ve kterém žáci a studenti poznají například seismické přístroje, které měří zemětřesení po celém světě,“ dodal Libor Picka.

Veletrh ITEP je atraktivní i pro rodiny s dětmi, dětská zóna nebude chybět ani v letošním roce. Vstup na veletrh je opět zdarma.

Zdroj: Plzeňský kraj

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *