Stavba jižní části tribuny na stadionu ve Štruncových sadech je hotova

Kapacita stadionu ve Štruncových sadech se zvýšila o 300 míst na celkem 11 600. Stavba jižní části tribuny byla včera zkolaudována a může začít sloužit fanouškům fotbalového klubu. Město má v plánu na stadionu opravit ještě hlavní tribunu. Zhruba 30 milionů korun ale v rozpočtu na příští rok nemá.

„Postavit chybějící část jižní tribuny se podařilo společnosti Metrostav za tři a půl měsíce tak, jak jsme plánovali. K předání staveniště došlo 1. září a 16. prosince byla stavba zkolaudována,“ uvádí Veronika Krupičková z oddělení sportovišť odboru správy infrastruktury magistrátu.

Za zhruba 16 milionů korun byl vybudován poslední chybějící modul tribuny. Stejně jako ostatní je z nosné betonové prefabrikované konstrukce založené na pilotech. Vnější stranu chrání ocelová lamelová fasáda. Tribuna je zastřešena pomocí ocelových vazníků. „V modulu došlo k prodloužení stávajícího bufetu, vybudování skladového prostoru včetně zázemí a prostoru k umístění rozvaděčů nového stožáru osvětlení. Navíc tady byla postavena nová televizní studia se zázemím,“ říká Veronika Krupičková. Celková částka vynaložená na stavbu nového modulu zahrnuje také prostředky za zpracování projektové dokumentace nebo technický dozor.

K završení rozsáhlé, v roce 2011 městem započaté modernizace fotbalového stadionu chybí zrekonstruovat hlavní tribunu. K tomu se projektová dokumentace v současné době zpracovává, ale předpokládané finanční prostředky ve výši zhruba 30 milionů korun v rozpočtu města na rok 2015 alokovány nejsou. „Ideální by bylo hlavní tribunu opravit v příštím roce, kdy má občanské sdružení Viktoria Plzeň – fotbal začít se stavbou dvou rohových věží. Záleží ale na tom, jak dopadne vyúčtování hospodaření za letošní rok a zda potřebné finanční prostředky pro tento účel zastupitelé uvolní,“ konstatuje Petr Zelenka z odboru správy infrastruktury magistrátu.

Na hlavní tribuně by tak došlo k úpravě povrchu a výměně sedaček. „Počítáme rovněž s
rekonstrukcí ochozu směrem do parku, kde je umístěné sociální zařízení a stánky s občerstvením,“ dodává Veronika Krupičková.

Od roku 2011 investovalo město do modernizace fotbalového stadionu ve Štruncových sadech zhruba 400 milionů korun.

Zdena Kubalová

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *