Staňte se vizionáři. Namalujte, jak má vypadat Karlovarsko v budoucnosti

Ještě než se děti rozutečou na prázdniny, připravilo pro ně karlovarské hejtmanství výtvarnou soutěž, prostřednictvím níž si zahrají na vizionáře. Jejich úkolem je popustit uzdu fantazie a pokusit se ztvárnit, jak by to v našem regionu mohlo vypadat v budoucnosti. Práce je možné odevzdávat do 30. června a pro vítěze jsou připraveny hodnotné ceny v podobě mobilních telefonů, tabletů a bezdrátových sluchátek.

„Jako malý jsem mnohdy snil o tom, jak to u nás doma bude vypadat v budoucnosti, co všechno lidstvo dokáže vytvořit a kam se posune technika. Představoval jsem si důmyslně postavené domy s neotřelým designem i nejrůznější létající dopravní prostředky, které vás bleskurychle přepraví tam, kam zrovna potřebujete. Rád bych proto, aby se i děti z našeho regionu zamyslely nad tím, jak bude Karlovarský kraj vypadat jednou v budoucnosti, nebo ještě lépe, jak by si přály, aby vypadal. A je jedno, jestli to bude za 100, 200 nebo 300 let,“ uvedl hejtman Karlovarského kraje Petr Kulhánek.

Do soutěže se mohou hlásit jednotlivci, žáci základních, středních a základních uměleckých škol z Karlovarského kraje. Soutěží se ve dvou věkových kategoriích. První je určena pro výtvarníky ve věku 6 až 10 let, druhá je pak věnována starším tvořivcům od 11 do 15 let. V každé kategorii budou odbornou porotou vybrána tři nejpovedenější díla, jejichž autoři získají hodnotné ceny. Ty jim budou předány v rámci slavnostního vyhlášení výsledků po prázdninách. Na něj naváže také výstava vybraných prací ve foyer budovy A Krajského úřadu Karlovarského kraje. Výsledky soutěže budou následně uveřejněny v Krajských listech, na sociálních sítích a na webu Karlovarského kraje.

Zdroj: Karlovarský kraj, ilustrační foto

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *