Sníh dovolil otevřít další sjezdovky. Na šumavském Špičáku je ho kolem půl metru

Nabídka pro lyžování v největším lyžařském středisku Železnorudska – Ski&Bike Špičák, se výrazně zlepšila. Ke Spodní Šanci v úterý přibyla první sjezdovka z vrcholu Špičáku v podobě horního úseku jedničky Turistické s dojezdem po dvojce U Zalomeného. Komfort plynulého sjezdu a výjezdu na lyžích od a k autům na hlavní areálové parkovišti již zajišťuje zhruba 200metrový úsek s vlekem a rozjel se i vlek se sjezdovkou pod hotelem Sirotek. Na otevřených tratích leží v průměru 45 cm sněhu, v některých úsecích pak až 60 – 70 cm.

„Momentálně zasněžujeme horní úsek trojky Slalomové s napojením na dvojku U Zalomeného. Děláme, co se dá, ale jestli ji na víkend stihneme připravit pro lyžování, budeme vědět dnes večer nebo zítra ráno,“ uvedl k aktuálním podmínkám ředitel areálu Ski&Bike Špičák Vladimír Kasík.

Po roce a po dvojím letošním odkladu konečně odstartují v sobotu 28. a v neděli 29. ledna Víkendové šestidenní kurzy pro děti i dospělé. Letos čítají cca 250 účastníků, převážně dětí. Každodenní lyžařská škola je ale samozřejmě k dispozici též. Po oba dny tohoto víkendu se u nás pak testují zdarma lyže značky Sporten.

Zdroj: Ski&Bike Špičák, ilustrační foto vyletnik.cz

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *