Papírenský park čeká velká proměna. Přijďte se ve čtvrtek podívat, jak to bude vypadat

Město Plzeň chce z Papírenského parku na Slovanech opět udělat příjemné místo, kam by Plzeňané mohli chodit relaxovat. Snaží se celý park získat do své správy a je připravena studie na jeho revitalizaci. Ve studii byly zohledněny i přání a připomínky občanů vzešlé z dotazníkového šetření. Se studií se mohou Plzeňané seznámit na veřejném jednání, které se koná 12. října 2023 od 17 hodin v Café Papírna. Zvána je široká veřejnost.

Papírenský park má nejen hodnotu přírodní, ale také historickou. Město Plzeň má ve své správě jen jeho malou část, a to ve výpůjčce, ale jednáme s majitelem, aby získalo park celý. Chce být připraveno, až se tak stane. Proto už uspořádalo mezi obyvateli Plzně dotazníkové šetření, v němž mohli vyjádřit, jak by si přáli, aby park v budoucnu vypadal.

Studii zpracovala architektonická kancelář Sendler-Radilová a právě její představitelé – architekti Zdeněk Sendler a Lucie Radilová – návrh revitalizace Papírenského parku veřejnosti představí.

Zvána je široká veřejnost a není nutná žádná registrace předem. Lidé se mohou ke studii vyjádřit. Bude prostor i na dotazy Papírenský park je důležitou součástí Slovan. A má jí být i do budoucna. V jeho okolí je plánována bytová výstavba, a tak příjemné místo k odpočinku i procházkám a setkávání by v něm měli najít všichni obyvatelé této plzeňské čtvrti, a nejenom oni. Papírenský park má propojit starou zástavbu s tou novou a také by se jím mělo dát projít ze Slovan k řece Radbuze.

„O dotazníkové šetření k tématu obnovy Papírenského parku byl na začátku léta značný zájem, celkem jsme získali 488 odpovědí. Výstupy jsme předali architektům, kteří park navrhují. Nejvíce oceňovanými hodnotami Papírenského parku jsou mezi respondenty klid, přírodní ráz a vzrostlé stromy, což si přejí zachovat. Jako negativum byl zmiňován současný zanedbaný vzhled parku. Lidé si přeji především místa k odpočinku, možnost občerstvení, WC i hrací prvky pro mladší děti,“ přiblížila výsledky Tereza Pelclová z Centra pro komunitní práci západní Čechy. Právě tato nezisková organizace připravila dotazníkové šetření a organizuje také veřejnou debatu ve čtvrtek 12. října od 17 do 19 hodin v Café Papírna na Slovanech.

Zdroj: www.plzen.eu, k historickému snímku: Takto vypadala Piettova papírna na fotografii Ladislava Lábka z počátku 20. století. (Archiv města Plzně). Současné foto Papírenského parku – autor Ondřej Raffel

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *