Kam za kulturou a zábavou – na TACHOVSKU

Otázky Tondy Procházky

Stříbro – Ve středu 27. dubna se můžete vydat do stříbrského kina Slavia na pořád s Českým rozhlasem Plzeň Otázky Tondy Procházky. Začátek je v 18 hodin, vyprávět přijedou Michaela Badinková a Roman Vojtek.
Filipojakubská noc
Tachov – Muzeum českého lesa v Tachově zve v sobotu 30. dubna Na Filipojakubskou noc v době od 15 do 19 hodin. Návštěvníci se mohou těšit na zábavný program pro děti, rodiče a čarodějnice, z nichž jedna bude v podvečer upálena. Ve spolupráci s MKS a Mraveništěm Tachov. Pro děti řada soutěží na zahradě i uvnitř muzea. Pro dospělé posezení při kytaře. Pro všechny vystoupení zájmových souborů, občerstvení.
Poběží Kermi běh

Stříbro – Letos už 12. ročník Kermi běhu je naplánován na neděli 1. května. Start je v 10.30 hodin z areálu Kermi Stříbro. Prezentace od 9 hodin.

Muzeum českého lesa v Tachově
Tachov – Do 8. 5. trvá výstava VISÍ MI DOMA NA ZDI – kurátory výstavy Janou Hutníkovou a Bärbel Jílkovou bylo osloveno několik v Tachově známých osobností s prosbou, aby do výstavy zapůjčily obraz, který mají doma a přiblížili i jeho příběh.

Zahájili RETRO výstavu
Černošín – Černošínské muzeum zahájilo RETRO výstavu, na návštěvníky čekají vzpomínkové fotografie, předměty, které užívali naši rodiče i prarodiče, technika, i rubikova kostka a igráčci. Přijďte se podívat, muzeum je otevřeno denně od úterý do soboty od 10 do 16 hodin. Čtvrtky a pátky je nutno vyzvednout průvodkyni na MÚ v Černošíně.

Vítání ptačího zpěvu
Tachov – V sobotu 7. května od 8 hodin bude v Tachově Vítání ptačího zpěvu. Jde o vycházku za ptactvem Tachova, v zahradě muzea bude  odchyt a poznávání ptáků s ornitology, soutěže pro děti, open air výstava, drobné občerstvení.
Fotovýstava Antonína Hříbala
Černošín – Velkoformátové fotografie Antonína Hříbala můžete až do června obdivovat ve vstupním prostoru Městského úřadu v Černošíně. Snímky zachycují přírodu Českého lesa a okolí.
Projekt ROK NA VSI
Tachov – Po deseti letech se muzeum vrátilo k úspěšnému celoročnímu projektu, který realizovalo ve spolupráci se základními školami ve městě a okolí. Každý měsíc bude připomenut některý svátek. Na webu muzea je zpřístupněna prezentace k němu, která poslouží jako inspirace k výtvarné tvorbě dětí a mládeže (do 18 let). Je však také pro netvořící zájemce zajímavým materiálem seznamujícím s lidovými tradicemi. Na konci roku 2022 bude z vybraných prací vytvořena výstava a vydán nástěnný kalendář.
(sih), foto Muzeum Černošín

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *