Srdce pro sestry. Fakultní nemocnice Plzeň chce od lidí získat 1600 srdíček

Fakultní nemocnice Plzeň v polovině letošního března představila projekt SRDCE PRO SESTRY, jehož cílem je získat od široké veřejnosti 1 600 srdcí a  těmi, u příležitosti Mezinárodního dne sester 12. května, obdarovat všechny všeobecné zdravotní sestry a porodní asistentky ve Fakultní nemocnici Plzeň.

„Všeobecné sestry jsou u nás nejpočetněji zastoupenou profesní skupinou a rádi bychom jim poděkovali za péči, laskavost a obětavost, se kterou se denně starají o pacienty,” uvedl ředitel FN Plzeň Václav Šimánek. “Sestry a  lékaři jsou spojené nádoby, jedna bez druhé by nemohla být. V současné pandemické době je role sester více specifická. Musí být odborně na výši, díky covidu pracují v méně komfortním prostředí a služby jsou velmi vyčerpávající. Zároveň na ně doma čekají děti, které také potřebují laskavé slovo a péči. Jsou vlastně nenahraditelné,“ dodává ředitel nemocnice.

Veřejnost má možnost přispět do sbírky srdíčky z jakýchkoli materiálů – od namalovaných, ručně vyráběných až po ta z přírodních materiálů. K srdcím je také možné přidat konkrétní vzkaz, zprávu, poděkování nebo je nechat obestřená tajemstvím a čekat, která z mnoha sestřiček toto konkrétní srdce dostane.

Srdce lze posílat poštou do 3. května 2021 na sekretariát Náměstka pro ošetřovatelskou péči FN Plzeň, Edvarda Beneše 13, Plzeň, případné dotazy zodpoví Lucie Bauerová, Oddělení pro komunikaci s  veřejností, na tel. čísle 37 740 2766, mailto:baueroval@fnplzen.cz.

Zdroj: FN Plzeň

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *