SOUTĚŽ: Vstupenky na na velkou operu Nabucco pod širým nebem vyhrávají…

Pro příznivce nevšedních zážitků chystá Divadlo J. K. Tyla již pátý ročník zcela mimořádného projektu Noc s operou, který 28. června 2019 v prostředí Lochotínského amfiteátru představí slavnou operu Giuseppe Verdiho Nabucco.

Vášnivá a působivá Verdiho hudba, kvalitní pěvecké obsazení a silný biblický příběh o utiskovaném židovském národu a jeho osvobození z babylonského zajetí, to vše umocněné neobvyklým prostředím pod širým nebem, slibuje, že se tento večer stane pro nejednoho diváka zkrátka nezapomenutelným.

Vstupenky  tzv. “na deku” v naší soutěži vyhrávají Martina Pokorná z Plzně, Věra Sokolová z Klatov a Zdeněk Navrátil z Plzně. Dostávají po dvou vstupenkách na unikátní představení.

Všichni tři správně odpověděli na otázku: Jak se jmenuje skladba, kterou Giuseppe Verdi složil pro slavnostní otevření Světové výstavy v Londýně v květnu 1862? Odpověď byla Hymnus národů.

Divadlo J. K. Tyla spolu s režisérem Tomášem Pilařem připravili úplně novou inscenaci, která naplno využije možnosti amfiteátru. „Nabucco je velkolepé starozákonní plátno s obřími sbory a efektními davovými scénami. Opět zapojíme stovky účinkujících, živá zvířata, mohutné scénické efekty zahrnující světelnou show, videoart, pyrotechniku, nový cirkus, balet, parkur, gymnastiku a tak dále. Nicméně to vše bude sloužit úchvatné Verdiho hudbě pod taktovkou skvělého Jiřího Štrunce, která je sama o sobě zárukou skvělého zážitku,“ láká diváky na akci Tomáš Pilař.

Vstupenky “na deku” budou v prodeji i před samotným programem v lochotínském amfiteátru.

 

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *