SOUTĚŽ: Prožijte dobrodružství v Trnkově Zahradě. Hrajte o rodinné vstupenky do interaktivní expozice

Interaktivní expozice Trnkova zahrada 2 rozehrává a oživuje příběh nejúspěšnější dětské knihy Jiřího Trnky Zahrada, ve kterém pět malých kluků objeví cestou do školy starobylou zahradu a prožijí v ní řadu nečekaných setkání a veselých dobrodružství. Expozice převádí příběh původní předlohy do multimediální instalace s originální scénografií, která na 450 m2 rozehrává originální ilustrace Jiřího Trnky do podoby kouzelné zahrady. Malí i velcí návštěvníci se v ní vtělí do postav knižních hrdinů a na vlastní kůži prožijí jejich dobrodružství. Autory expozice jsou Jan a Matyáš Trnkovi, dědicové a pokračovatelé Jiřího Trnky. Výstavu je v DEPO2015 možné navštívit do konce tohoto roku.

„Expozice má podtitul Originální kybernetoskop. Jedná se o velkokapacitní audiovizuální stroj na zábavu, legraci a půvabné nesmysly. Byl zbudován na půdorysu knihy, výtvarného divadla, biografu, cirkusu a motokrosu,“ říká Jan Trnka, syn výtvarníka Jiřího Trnky a spoluautor výstavy. Návštěvníci se v Zahradě stávají součástí příběhu a setkávají se se všemi hlavními postavami z knihy. Čekají tu na ně například kamenný trpaslík, který pomocí 3D stereoskopické projekce láká k běhu skutečnou zahradou, zlomyslný kocour, kterého se děti v interaktivní projekci snaží dohnat na tříkolkách, dobráčtí sloni, předvádějící různá cirkusová čísla, přemoudřelá velryba, čtoucí svojí velrybí mluvou humorné texty, nebo zpívající psí smečka.

Trnkova Zahrada 2 vznikla za podpory Plzně 2015, Evropského hlavního města kultury a v Plzni byla také v únoru 2015 poprvé představena. Od té doby se rozšířila o mnoho dalších digitálních i fyzických atrakcí a scénických prvků. Dopracovala se tak v jedinečnou interaktivní expozici, která byla vždy s velkým návštěvnickým ohlasem

vystavena v několika městech. V nové, rozšířené podobě se nyní vrací zpět do Plzně, kde její příběh před 8 lety začal. „Trnkova Zahrada 2 je jednou z nejzajímavějších interaktivních expozic, které jsou aktuálně v Česku k vidění a jsme rádi, že ji opět můžeme přivítat v rodišti Jiřího Trnky. Trnkovy ilustrace jsou úžasné a je skvělé, že děti díky této expozici mohou prožít dobrodružství z jeho nejslavnější knihy na vlastní kůži,“ dodává Jan Štěpán, programový ředitel DEPO2015.

Expozice je určena rodičům a dětem od 3 let. Vhodná je ale i pro školní skupiny, zejména mateřské školy a žáky prvního stupně, pro které jsou připraveny lektorské programy. Výstavu můžete navštívit v plzeňském DEPO2015 do konce roku 2023. Otevřena je denně, ve všední dny od 14 do 18 h, o víkendech, svátcích a prázdninách od 10 do 18 h. Vstup do výstavy je organizován po hodinových intervalech ve skupině 35 osob. Návštěvníci si tak mohou předem zakoupit vstupenky na daný den i hodinu.

Rodinné vstupenky na Trnkovu Zahradu 2 v plzeňském DEPO 2015 můžete vyhrát v naší soutěži. Stačí správně odpovědět na otázku Kolik stran má kniha Jiřího Trnky Zahrada, která se stala předlohou pro expozici Trnkova Zahrada 2? Odpovědi nám zašlete na e-mailovou adresu: obchod@ceskypohled.eu do 31. srpna 2023. Ze správných odpovědí vybereme tři šťastlivce, kteří dostanou rodinnou vstupenku do interaktivní expozice.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *