SOUTĚŽ: Pojďte se s námi krásně bát. Do Muzea strašidel za zábavou a novým zážitkem

Jedinečnou expozici strašidel a pohádkových bytostí z Plzně a Plzeňského kraje najdeme v úplném srdci krajského města – na západní straně náměstí Republiky ve dvoupatrovém historickém sklepení hotelu Central. Muzeum strašidel zavede návštěvníky do pohádky, ale také je dovede pořádně vystrašit. K vidění je Saracenský čert, čarodějnice, ohnivý pes, draci, šotek Literka, skřítek Duchmaus, bezhlavý rytíř, vodník Barchán a další. Součástí muzea je čarokrámek U Radouše se spoustou upomínkových předmětů, dárečků a strašidelných potřeb.

S úsměvem a nadsázkou nahlédneme do světa pohádek a kouzel zapomenutých časů v prostorách, kde už v 16. století býval hostinský dům. A to poslání mu zůstalo, dnes je tam hotel Central. Dům, stejně jako celá Plzeň, je protkán pověstmi, pohádkami, tajemnými bytostmi a strašidly. Jejich počet se neustále mění, neboť strašidla se prostě objevují a zase ztrácejí, aby nás mohla znovu vystrašit…

Na návštěvu Muzea loutek se můžete vydat i s Českým pohledem. Stačí správně odpovědět na otázku Jak se jmenuje bájný kníže z hradu Radyně, který sedí ve sklepení Muzea strašidel? a mít štěstí. Odpovědi nám pošlete do 18. února 2023 na známou e-mailovou adresu obchod@ceskypohled.eu. Pět výherců dostane po dvou vstupenkách do muzea.

Zdroj: Muzeum strašidel Plzeň

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *