Sopranistka Miriam Čížková má v prosinci napilno. Čekají ji i tři adventní koncerty

Známá plzeňská sopranistka Miriam Čížková po letech strávených vystupováním v  zahraničí (především v  Německu a skandinávských zemích) a po několikaleté pauze se v  roce 2016 znovu vrhla do pilné práce a začala opět veřejně vystupovat. A nutno dodat, že i velmi úspěšně. Důvodem je jistě nejen její hezký a příjemný vzhled, ale především její krásný lyrický soprán. Nedílnou součástí úspěchu je ovšem i velmi široký repertoár. Nejen že dokáže skvěle zazpívat nejkrásnější muzikálové či operetní melodie, ale brilantně prezentuje i skvostné a náročné skladby operní či skladby z  období baroka. To vše samozřejmě přispívá ke stále většímu zájmu o její koncertní vystoupení. A jak už to tak bývá, v  prosinci je práce nejvíce.

Již 2. prosince zazpívá jako host na benefiční akci z. s. Bona mente 2018. Na této dobročinné akci ale především představí své dětské svěřence z  hudební školičky Svět kvítek, kterou založila na podzim tohoto roku. Nutno podotknout, že pod jejím vedením Svět kvítek opravdu krásně a rychle vzkvétá.
Následně pak vystoupí 6. prosince spolu s  basbarytonistou Rostislavem Florianem a klavíristou Štěpánem Slavíkem v  jáchymovském hotelu Radium Palace.

A to je teprve začátek. Následovat budou další prosincové koncerty. Namátkou můžeme jmenovat například ty v  západočeských lázních –  Mariánských či Františkových, 20. prosince v  plzeňském KD Šeříkovka pak opět vystoupí jako host koncertu „Jéčko dětem“. I tady předvedou své umění malí šikulové z její  hudební školičky Svět kvítek.

Vrcholem prosincových vystoupení jsou 3 adventní koncerty. První se uskuteční již v  sobotu 8. prosince od 19. hodin ve Smetanově sále v  Sušici, kde vystoupí spolu s  další milou a sympatickou sopranistkou Natálií Šmausovou.

Další adventní koncert proběhne hned následující den – v  neděli 9. prosince od 17 hodin v  kostele Nanebevzetí Panny Marie v  Kladně, kde jejím pěveckým partnerem bude opět Rostislav Florian.
Vrcholem adventních koncertů pak bude vystoupení v  Plzni ve středu 12. prosince od 19 hodin v  kostele evangelické církve v  Němejcově ulici. Na tomto velkém, téměř dvouhodinovém koncertu, se představí nejen ona a Rostislav Florian, ale svým pěveckým uměním se opět pochlubí Svět kvítek. A nesmíme také zapomenout na hosta tohoto slavnostního koncertu, jímž je mladý a nadějný zpěvák Martin Hujas. Všechny tyto adventní koncerty doprovází na varhany a klavír zkušený hudebník Štěpán Slavík.

Pokud si v  předvánočním shonu najdete chvilku a budete chtít strávit několik desítek minut v  klidu, pohodě a nádherné předvánoční atmosféře, pak můžeme vřele doporučit návštěvu alespoň jednoho z  uvedených adventních koncertů.

Další informace k  interpretům i adventním koncertům naleznete na http://www.luckyartagency.cz/

(tz)

Ilustrační foto www.luckyartagency.cz

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *