Sobota bude patřit v Plzni nejen volbám, ale i tradičnímu BĚHU KILOMETROVKOU PO ŠESTI

Tradiční říjnový rekreační běh Kilometrovkou po šesti (rozuměj člověk a pes)  vstoupil již do své druhé desítky. Tuto sobotu 7. října se proběhnou psi se svými páníčky památnou alejí už po jedenácté. Start je ve 14 hodin na začátku Kilometrovky u Kalikovského mlýna. Vítáni jsou všichni soutěživí páníčkové, stejně jako jejich čtyřnozí miláčci bez rozdílu plemene, stáří, vzrůstu, původu či nepůvodu. I letošní motto akce zní: Není důležité zvítězit, ale zúčastnit se.

Po závodu je připraven pro všechny jeho účastníky zajímavý a pestrý doprovodný program, v němž budou hrát hlavní roli  opět psi. Ve více než půlhodinové prezentaci se představí Základní kynologická organizace Blovice, především s ukázkami výcviku služebních plemen psů, neboť mezi téměř čtyřicítkou členů jsou i profesionální psovodi pracující u Policie ČR a Vězeňské služby. Chovatelská stanice Regalis Canis přijede s červenými královskými pudly a Městská policie Plzeň zpestří program přítomností auta s odchytovou posádkou.

Poprvé se bude ze zúčastněných čtyřnohých závodníků vybírat pes sympaťák a pro dvounohé běžce bude připravena naučná psí stezka.

Běh po šesti Kilometrovkou je každoroční symbolickou satisfakcí za to, že do Zoologické a botanické zahrady města Plzně  mají  psi z veterinárních a bezpečnostních důvodů vstup zakázán.

Během po šesti Kilometrovkou od Kalikovského mlýna do Lochotínského parku končí každoroční cyklus akcí nazvaných Hravý podzim.

Hlavními pořadateli Běhu po šesti Kilometrovkopu jsou Sdružení přátel Zoologické a botanické zahrady města Plzně IRIS a RPVET Plzeň.

 

 

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *