Slavná pouť u sv. Jiří začíná! Pozor na dopravní omezení a také na kapsáře

Těšíte se na kolotoče, houpačky, cukrovou vatu a další atrakce? Pouť u svatého Jiří vám to může splnit. Při její návštěvě, anebo vůbec při cestě do Doubravky vám může slavná pouť přinést komplikace v dopravě.

O víkendu 20. a 21.4 2024 bude uzavřena ulice Stará cesta, a to v úseku od křižovatky s ulicí Chrásteckou. Pozor také ve směru z centra města od křižovatky s Jateční ulicí. Řidiči zde neodbočí do ulice Doubravecká. Ulice Doubravecká bude průjezdná pouze ve směru z ulice Chrástecká.

Stejná omezení čekají na řidiče i o příštím víkendu 27.a 28.4.2024. Strážníci budou aktivně monitorovat dodržování těchto pravidel. Kromě kontrol vjezdů a parkování se zaměří na zachování veřejného pořádku a za úkol budou mít zajistit bezpečnost všech návštěvníků.

S ohledem na očekávanou návštěvnost události varuje městská policie také před možným výskytem kapsářů. Zvýšená koncentrace lidí totiž může být lákavou příležitostí pro nepoctivce, kteří ji chtějí využít k svému obohacení. Je proto důležité být obezřetný a opatrný, zejména pokud se pohybujete v davu a věnovat zvýšenou pozornost okolí.

Mluvčí městské policie Jana Pužmanová radí: “Ještě, než se za zábavou vydáte, zaměřte se na pár preventivních opatření:
• nenoste doklady a peníze v zadní kapse kalhot
• finanční prostředky si rozmístěte na více bezpečných míst
• zvolte kabelku, která má několik způsobů uzavření.”

Zdroj: Městská policie Plzeň, ilustrační foto plzenskydenik.cz

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *