Slávka Chrpová uvádí v Plzni novou cyklocestovatelskou multimediální přednášku s tancem na téma Pravá Kuba

Slávka Chrpová, šéfredaktorka časopisu Cykloturistika, uvádí ve čtvrtek 31. března v Západočeském muzeu v Plzni od 18 hodin novou cyklocestovatelskou multimediální přednášku s tancem na téma Pravá Kuba.

Svoje zkušenosti ze čtyř návštěv Kuby během deseti let zúročila a připravila projekci, kde sleduje neobvyklá témata. Kromě neotřelých zážitků z jízdy na kole po tomto ostrově se zabývá i tím, jak se žije Čechům na Kubě a naopak Kubáncům v Čechách. Protože se také zajímá o původ Kubánců, odkud přišli a jaký byl jejich život po příchodu z oblasti Nigérie a Beninu, monitoruje její projekce i santerijské náboženství, jeho tance a rituály. Sama navštívila santerijského kněze. Slávka také zatančí tanec mambo.

“Kuba je extatická a živočišná, je smyslná jako kubánská salsa, hravá jako její moře, tajemná jako santerijské kulty, milá jako její lidé. Postupně se vám vrývá pod kůži, začnete ji vnímat všemi smysly, až najednou zjistíte, že už se jí nezbavíte, protože jste se zamilovali na celý život. Přesně tak se to stalo mně,” popisuje Slávka Chrpová.

Témata, která Slávka sledovala při čtyřech cestách po Kubě:

  • Nejzajímavější trasy vhodné pro kolo. Křížem krážem Kubou bez provozu. 240 km dlouhá „cyklostezka“ podél Karibiku.
  • Češky na Kubě a Kubánci v Čechách ‒ ženy, co žijí na Kubě už padesát let a vzaly si revolucionáře (rozhovory). Berou si Kubánci své negativní zvyky s sebou do Čech?
  • Otroci na Kubě, jejich příchod z oblasti jorubské Nigérie, santerijské náboženství, tance bohů tzv. orishas. Osobní návštěva santerijského kněze. Co se stane, když se stanete santerijcem a přenesete se do české reality (rozhovory s autorem mnoha knih Miroslavem Náplavou a režisérem Petrem Horkým).
  • Jsou dnešní mladí Kubánci ještě revolucionáři? Jak se žije mladým s omezeným internetem a drahými tarify za mobil?

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *