Skvosty s vůní benzínu představí od 21. července v DEPO2015

Na jednom místě budou moci diváci  obdivovat dosud nejrozsáhlejší sbírku snoubící luxus a noblesu historických sporťáků, limuzín, ale i legendárních Velorexů či užitkových vozů. 

Unikátní výstava historických automobilů  bude v DEPO2015 otevřena od 21. do 23. července.

V hlavních rolích se Vám představí: 

  • Bugatti T35: závodní automobil z roku 1924. Na tomto modelu vyrostly světové hvězdy jako Dreyfus, vítěz Grand Prix Monaka v roce 1929 William Grover-Williams a Louis Chiron. V Čechách ho proslavila Eliška Junková, která s ním obsadila páté místo v závodě TargaFlorio v roce 1928. Absolvovala rovněž slavný závod v Plzni Lochotín-Třemošná.
  • Hakar (rok 1950): jedinýsvého druhu na světě. Pochází z Hradce Králové, dnes ho vlastní Plzeňan František Čečil jako veterána pro radost, výstavy, přehlídky a hlavně veteránské závody. Dojel s ním pro 2. místo v mistrovství Evropy historických závodních automobilů 1995. V roce 2004 a 2006 František Čečil získal titul mistra Evropy v  závodech do vrchu historických automobilů.
  • Mercedes 190 (rok 1956): sportovní automobil, jehož elegantní tvary oceňovali filmaři. Proháněli se v něm Grace Kelly i Frank Sinatra.
  • Velorex 350/16: známý pod přezdívkami hadrák, hadraplán, hadrolet, husí stehno, montgomerák, velouš, netopýr, pytel na mrzáky, splašené trubky, či prchající stan… Je to jediné homologované vozidlo s plátěnou karoserií na světě. Původně byl vyráběn jako malosériová výroba bratrů Stránských, po znárodnění ve velodružstvu Solnice jako vozítko pro invalidy.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *