Škodaland se otevírá návštěvníkům v plném rozsahu už v pondělí 25. května

Městský obvod Plzeň 3 reaguje na další rozvolňování vládních opatření v  souvislosti s  výskytem onemocnění COVID – 19 a od pondělí 25. května otevírá multifunkční areál Škodaland v  Českém údolí v  plném rozsahu. K  dispozici bude již i půjčovna loděk, šlapadel a sportovních potřeb. Návštěvníci bohužel nebudou moci využívat prostor koupacího jezírka, které bylo bez větších oprav v  provozu téměř 9 let, a je tedy nyní nutné provést nezbytné opravy a úpravy pro jeho další bezvadné fungování. Předpokládaný termín otevření jezírka je polovina června.

„Jsem moc rád, že opět můžeme obnovit provoz areálu pro všechny sportovní nadšence, ale i pro ostatní, kteří navštěvují náš areál třeba jen kvůli procházkám. Od počátku letošního roku, kdy správu Škodalandu převzalo oddělení investic, se s  kolegy intenzivně věnujeme vylepšení stavu celého areálu, za což jim patří velký dík. Mimo probíhající opravu jezírka, již proběhly opravy venkovních WC, oplocení a mobiliáře, výměna hodin na hlavní budově a dále připravujeme nový informační systém. U oprav jezírka děláme samozřejmě vše pro to, abychom termín dokončení co možná nejvíce zkrátili a mohli tak pro milovníky koupání zahájit letošní sezonu co nejdříve.“, informuje Petr Baloun, I. místostarosta MO Plzeň 3.

Momentálně je jezírko vypuštěné a  je speciální technikou odsát „kačírek“, ve kterém byla velká vrstva nečistot, které zhoršovaly kvalitu vody. Vzhledem k  technickému řešení nebylo ani možné z  kačírku tyto nečistoty odstranit. A  právě z  tohoto důvodu se „kačírek“ na dno už nevrátí. Po důkladném vyčištění bude probíhat generální oprava těsnící fólie, úprava kanálů, kterými odtéká voda do filtrace, úprava vstupu z  pláže i mola a prodloužení chodníku od pokladny k jezírku. Tato opatření zajistí co možná nejlepší kvalitu vody a vyšší komfort i bezpečnost návštěvníků. Děkujeme tímto návštěvníkům areálu za pochopení a věříme, že naši snahu o celkové vylepšení stavu jistě ocení.

„Na zdokonalování areálu neustále intenzivně pracujeme, a tak se návštěvníci také mohou těšit na nové herní prvky včetně krásného hradu pro děti a rekonstruované beachvolejbalové hřiště. Věřím, že všechny tyto úpravy tento oblíbený areál občanům ještě více zatraktivní, aby se vždy rádi vraceli k  aktivnímu odpočinku právě sem“ dodává David Procházka, starosta plzeňského centrálního obvodu.

Zdroj: MO Plzeň 3

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *