Hračky na hřištích a v mateřinkách jsou vyčištěné a pro děti bezpečné – FOTO

Bezpečné a čisté prostředí se snaží zajistit třetí městský obvod pro děti, které si hrají na hřištích Trojky. Všechny herní prvky, veřejné i ty v mateřských školách, proto prošly před jarní a letní sezónou důkladnou očistou. Zároveň se pravidelně kontroluje jejich technický stav.

„K čištění herních prvků využívá najatá firma horkou vodu a páru o teplotě 90 stupňů, která odstraní z atrakcí a laviček nečistoty, jako je špína, lišejník nebo grafity, ale současně herní prvky vydezinfikuje,“ uvádí 1. místostarosta MO Plzeň 3 Pavel Šrámek.

Čištění se uskutečnilo ve všech jedenácti mateřských školkách centrálního plzeňského obvodu a také jejich odloučených pracovištích. „U všech herních prvků se také pravidelně kontroluje jejich technický stav, abychom pro děti zajistili bezpečné a čisté prostředí,“ dodává Pavel Šrámek.

Pravidelnou očistou prošla na Trojce také všechna veřejná hřiště. „Vyčištěno bylo všech devadesát veřejných hřišť a pískovišť, které se nachází na území našeho obvodu. Technický stav herních prvků se vizuálně kontroluje každý týden a stejně tak často prochází pracovník s detektorem kovů pískoviště a dopadové plochy,“ říká starosta MO Plzeň 3 David Procházka s tím, že velké revize technického stavu všech herních prvků v obvodu se konají jednou za čtvrt roku.

Zdroj: ÚMO Plzeň 3

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *