Ski&Bike Špičák nabízí plný provoz a zpevněné sjezdovky

V průměru 90 cm prašanu (někde pak i více než 1 metr) má nynína sjezdovkách Ski&Bike. Všechny tratě včetně snowparku jsou otevřené, stejně jako všechny vleky v provozu. „Napadaná kvanta sněhu z předchozích dnů už mimo našich roleb zpracovaly i fyzikální síly, takže základ i povrch sjezdovek je pevně utažený. A díky tomu, že nepřetržitě mrzne, vydrží ve velmi dobrém stavu po celý den,“ komentuje aktuální stav provozní ředitel Ski&Bike Špičák Vladimír Kasík.  

O víkendu se tam nekoná žádný sportovní podnik ani společenská akce, takže pro lyžaře a snowboardisty neplatí žádná omezení. Momentálně vystřídalo mraky a sněžení slunečné počasí, které má podle předpovědi vydržet i na víkend.    

V pracovních dnech týdne se jezdí úplně bez front. V sobotu a neděli se čekací doby i přes velkou návštěvnost pohybují mezi 5 až 10 minutami a to pouze na sedačkové lanovce.

Ski&Bike Špičák: 8,5 kilometrů sjezdovek, 88 % zasněžováno technickým sněhem. Celkem 5 hlavních: černá – Šance (nejprudší v ČR),červené – U Zalomeného, Slalomová, modré – Spodní Šance,Turistická,Freestyle Area – Lubák, dětský areál a hřiště pod hotelem Sirotek. Přepravu zajišťuje čtyřsedačková lanovka (2400 osob/hodina, délka 1272 m) a 10 dalších vleků s celkovou kapacitou 7550 osob/hodina. Pro běžkaře vlastní okruh a desítky kilometrů upravovaných tratí v okolí.

Společný skipas Železnorudska pro areály Ski&Bike Špičák, Nad Nádražím a Belveder.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *