Skiareál Rokytnice opět zasněžuje jako v Soči

Vánoční prázdniny jsou v plném proudu a pro lyžaře se blýská na lepší bílé časy. Zasněžovací technika v pátém největším českém zimním středisku jede zase naplno v olympijském stylu jako tomu bylo v Soči.  Plně funkční je i nový online prodej skipasů.

Michal Kopecký, ředitel skiareálu Rokytnice nad Jizerou uvádí: „Konečně jsme mohli včera v 16 hodin odpoledne znovu zapnout náš nový systém zasněžování a využít tak 41 moderních zařízení  na výrobu technického sněhu. Časový odhad nasněžení celého areálu je asi 5 dní při vhodných podmínkách, tak snad už zima začala a my o víkendu přivítáme první lyžaře. Nyní se soustředíme na sjezdovky pod lanovkou Horní Domky, tedy takzvaný Kaprun a modrou. Novou techniku nám teď hlídá italský odborník na zasněžování a řídí ji pomocí počítače zcela automaticky, neztrácíme tím vůbec žádný čas. Díky prudkému ochlazení a příznivějším předpovědím se nám už rozjel prodej skipasů přes web. Ten, kdo nechce stát fronty u pokladen, může si permanentku koupit z pohodlí domova.“ 

 

Prozatím je pro turisty v Rokytnici v provozu lanovka Horní Domky a to v letním režimu, tedy denně od 9 do 16 hodin v půlhodinových intervalech. Letní provoz pojede do odvolání.

S ohledem na průběh zimy se dá po sezoně předpokládat přehodnocení výše investic skiareálu. Zatím se však k žádným razantním krokům v Rokytnici nechystají.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *