Autoři Dubnička a Lahoda zpřístupnili audio záznam svého Revival Kabaretu

Plzeňské autorské dvojici Vilém Dubnička a Zdeněk Lahoda zmrazila pandemie koronaviru sérii úspěšných divadelních představení Dubnička Lahoda Revival Kabaret. Už více než rok nemohou živě vystupovat, přesto ale nezahálí. V lednu se jim podařilo vydat CD se studiovým záznamem kabaretu a tuto audio verzi, která je plná vtipných scének i originálních písniček doprovázených živou kapelou, se nyní autoři rozhodli zdarma sdílet prostřednictvím platforem YouTube a SoundCloud.

„Chceme nechat náš Revival Kabaret zdarma dostupný po dobu, kdy lidé nebudou moci chodit do divadla. Věříme, že humor pomáhá překonávat těžké časy a že když se člověk zasměje, přijde alespoň na chvíli na jiné myšlenky,“ říká Vilém Dubnička, který je umělcem na volné noze a stejně jako řada jeho kolegů se ze dne na den ocitl v nelehké situaci. „Zároveň jsme nabídli náš studiový záznam prostřednictvím portálu GoOut, kde je třeba za poslech či stažení zaplatit. Pokud by tedy někdo vysloveně chtěl naši tvorbu podpořit, je to stále ještě možné i na této platformě a budeme samozřejmě velmi rádi.“

Dubnička Lahoda Revival Kabaret by se hned, jak to půjde, měl vrátit na svoji domovskou scénu do Divadélka JoNáš v Měšťanské besedě, v plánu ale zůstávají i vystoupení v Praze a na dalších místech. Svérázný výklad „plzeňštiny“ v jedné z nejoblíbenějších scének spolehlivě rozesměje diváky napříč republikou. Nechybí ani v audio verzi Revival Kabaretu a posluchači se díky ní mimo jiné dozví, co znamenají výrazy „tepřiva“, „jakypa“ nebo „napučenej“. Vtipné texty v podání Viléma Dubničky a Zdeňka Lahody zní také v autorských písničkách, při kterých dvojici doprovázejí čtyři muzikanti David Vaňáč (klávesy), Miroslav Lahoda (bicí), David Kovář (saxofon a klarinet) a Štěpán Váňa (kontrabas).

Dubnička Lahoda Revival Kabaret měl v Měšťanské besedě premiéru v květnu 2019. Forma představení navazuje na legendární autorské dvojice jako Šimek – Grossmann, Suchý – Šlitr nebo Werich – Voskovec, nechybí ani nádech cimrmanovské mystifikace. Jde ale čistě o inspiraci, všechny scénky i písničky si autoři kabaretu píšou sami.

Ostřílený autorský tandem Vilém Dubnička a Zdeněk Lahoda spolu tvoří více než deset let. Na svém kontě mají desítky vystoupení, autorská CD, a vlastní pořad pro děti na YouTube Rádia Junior. Podíleli se na zábavně vzdělávacím pořadu ČT Rejpavá žížala.

Vilém Dubnička pochází z Hustopečí nad Bečvou, vystudoval Obchodní akademii ve Valašském Meziříčí a činoherní herectví na DAMU. Deset let hrál v činohře Divadla J. K. Tyla v Plzni, pak se stal režisérem a založil festival Divadelní léto pod plzeňským nebem. Moderuje pořad Cyklotoulky/Běžkotoulky na ČT Sport, je na volné noze, hraje, zpívá a píše písničky.

Zdeněk Lahoda žil odmala v Horšovském Týně, vyučil se výrobě a opravě hudebních nástrojů v Kraslicích, ale jeho nejlepším nástrojem je hlas. Více než deset let zpíval v opeře Divadla J. K. Tyla v Plzni, založil mužské vokální kvinteto Hlasoplet, Sdružení Ty a Já a dětský sbor Lahoda. Nyní je na volné noze, hraje, zpívá a píše písničky.

Představení Dubnička Lahoda Revival Kabaret vzniklo za podpory Nadace 700 let města Plzně.

Záznam studiové verze Dubnička Lahoda Revival Kabaret zdarma:

https://www.youtube.com/watch?v=aiCTnzDo6-8&t=24s

https://soundcloud.com/vil-m-dubni-ka/sets/dubnicka-lahoda-revival-kabaret-oslavna-tryzna-za-nezname-hity/s-4wci8n0uOHZ

Záznam studiové verze Dubnička Lahoda Revival Kabaret možnost přehrát 111 Kč, možnost přehrát a stáhnout 222 Kč:

https://goout.net/cs/listky/dubnicka-lahoda-revival-kabaret/bkci/

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *