Dostupná Šumava 2023: vyražte autobusem na zajímavá místa v národním parku

Dopravce ČSAD autobusy Plzeň Vás ve spolupráci se Správou NP a CHKO Šumava zve k účasti na jarní části programu Dostupné Šumavy. Ta umožňuje osobám v důchodového věku a zájemcům s omezenou pohyblivostí navštívit formou autobusového zájezdu zajímavá místa v území Národního parku Šumava, kam se návštěvníci mohou jinak dostat pouze pěšky nebo na kole. Nevede tam žádná veřejná cesta pro motorová vozidla.

Pro rok 2023 si organizátoři připravili hned dvě významné obměny. První z nich je nová trasa a zastávky po cestě. Druhou je pak způsob prodeje jízdenek.

Při výletu budou letos navštívena tato místa: Rokyta – informační středisko, geologická expozice a geobod; Tříjezerní slať – vrchovištní rašeliniště; Poledník (pouze podzim) – rozhledna, výstavka; Březník – Luzenské údolí, hájenka; Kvilda – informační středisko Správy NP Šumava; Bučina – infopavilon NP Šumava a NP Bavorský les; Knížecí Pláně- zaniklá vesnice (Historické album); Chalupská slať (pouze jaro) – Svinná Lada, Jezerní slať – povalový chodník, vyhlídka.

Předprodej jízdenek bude probíhat prostřednictvím kamenných kanceláří AMSBus (např. pokladny Centrálního autobusového nádraží (CAN) v Plzni, Husova ul.; Sušice turistické středisko, Vimperk AN aj.) nebo přes internet v e-shopu z adresy www.amsbus.cz/csadplzen.

Zahájení předprodeje pro jarní část bude od úterý 11. dubna 2023 od 8:00 hodin. Předprodejní doba je 90 dní předem tj. pro první podzimní termíny bude možné začít zakupovat jízdenky od poloviny června.

V činnosti bude i informační telefonní linka 602 533 691 (pracovní dny 8 – 14 hodin), kde lze se například také hlásit požadavek o přepravu invalidního vozíku nebo tímto prostřednictvím mohou kontatktovat dopravce ty skupiny, které mají zájem o celý autobus.

Opět rozšířená nástupní místa! V úterý a čtvrtek je možné zahájit zájezd již v Plzni, dále v Přešticích, Klatovech, Kolinci či Sušici. Ve středu pak v Nepomuku, Horažďovicích, Strakonicích, Volyni nebo Vimperku.

Zájezdy se konají mimo hlavní turistickou sezónu v měsících květen, červen, září a říjen (16. 5. – 31. 10. 2023; 46 termínů).
Cena zájezdu činí 490 až 580 Kč za osobu v závislosti na nástupním místě. Cena zahrnuje dopravu a průvodce. Počet míst v autobuse 33.

Zdroj: ČSAD autobusy Plzeň

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *