Sezóna nového cirkusu Plzně 2015 pokračuje od 2. dubna předním katalánským souborem PSiRC

Po vyprodaných představeních švýcarského provazochodce Davida Dimitriho a francouzských souborů Cirque Trottola a Petit Théâtre Baraque přijíždí do Plzně od 2. do 10. dubna v rámci Sezóny nového cirkusu Evropského hlavního města kultury přední katalánský soubor PSiRC.

 

Představení Acrometria, které návštěvníci uvidí v prostorách DEPO2015, stojí na vizuální poezii založené na práci s objekty a náročných technikách jako jsou žonglování, akrobacie, hudba a tanec. Zároveň dokládá pravdivost rčení, že v jednoduchosti je síla. “Lehkost a cit, s jakými překonává katalánská trojice performerů i ta nejnáročnější akrobatická čísla, nás spíše nechávají nahlédnout do jejich vztahu a světa, než by nás nutilo obdivovat dokonalost a přesnost pohybů,” popisuje umělecký šéf Plzně 2015 Petr Forman.

Představení se vyznačuje lehkostí, s jakou se akrobaté pouští do složitých a propracovaných artistických čísel. Umělci se řídí mottem „Cítím, tedy jsem“ a pokouší se na jevišti ztělesnit sen, který se ukrývá v každém z jejich členů. “Acrometria je prostor, kde se tři lidé ocitnou v pasti – opuštěni světem, realitou, aniž ví, zda a kdy budou moci uniknout. Mezi nimi vznikají nové vztahy, nový jazyk,” uvádí samotný soubor.

Soubor PSiRC vznikl v březnu roku 2011 v Barceloně. Od založení vytvořil několik představení – kromě Acrometria například 3, L.A.B. nebo Let go.

V rámci představení projektu Plzeň – Evropské hlavní město kultury 2015 na akci „Kampa – Střed Světa“ vystoupí soubor PSiRC výjimečně také v Praze, a sice 11. 4. odpoledne v prostoru parku na Kampě.

Celkově Sezóna nového cirkusu v Plzni nabídne do listopadu sedm předních souborů z Francie, Itálie, Španělska a Švýcarska – například soubory MagdaClan, Bêtes de foire, Akoreacro, Cirque Aïtal a navíc premiéru našeho předního souboru Cirk La Putyka. Velcí i malí diváci se tak po celý rok mohou těšit na strhující představení, kde se prolíná vrcholná akrobacie, žonglování s napětím, úžasem, humorem, klaunstvím, poetikou a s atmosférou starých časů.           (tz)

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *