Rokycany hostí Mistrovství ČR ve fotografování pod vodou v bazénu

V sobotu 21. ledna se stane Plavecký bazén Rokycany dějištěm Mistrovství ČR ve fotografování pod vodou v bazénu. Již 19. ročník pořádá Svaz potápěčů České republiky pod záštitou města Rokycan. Organizátoři zvou veřejnost na sledování fotografování z prostor občerstvení v prvním patře nad bazénem.

„Bazénovou fotografii lze připodobnit k práci ve fotografickém ateliéru. Voda a fotografování v ní má své ojedinělé kouzlo. V trojrozměrném prostředí, se jak model, tak i fotograf, díky beztížnému stavu, mohou pohybovat zcela volně v prostoru a vytvářet netradiční úhly záběrů. Oproti suchu se zde zcela jinak láme světelný paprsek, a toho dokáží autoři šikovně ve své tvorbě využít, stejně jako zrcadlení od spodní strany hladiny, kdy při otočení snímků vzniká efekt plovoucích artefaktů na vodě. Letošního ročníku se zúčastní 15 fotografů, z toho jeden ze zahraničí a pět autorů v dětské kategorii,“ vysvětlil fotograf Bohumír Kráčmar, organizátor daného mistrovství.

„Chtěl bych tímto poděkovat všem pracovníkům bazénu za jejich špičkovou přípravu a čistotu vody v bazénu a samozřejmě městu Rokycany za podporu a dlouholetou vstřícnou spolupráci při realizaci této soutěže. Věřím, že v této aktivitě budeme pokračovat a za rok se v Rokycanech setkáme již po dvacáté,“ dodal Bohumír Kráčmar.

„Mistrovství ČR ve fotografování si vyžádá krátké omezení pro veřejnost, bazén se občanům otevře od 11 hodin, místo od devíti hodin. Mistrovství je veřejnosti přístupné a sledovat ho je možné z prostoru občerstvení v prvním patře,“ pozval na akci Jaroslav Moravec, vedoucí Sportovních zařízení města Rokycan.
„Spolupráce s Bohumírem Kráčmarem začala již v roce 2004, kdy jsme hledali fotografa na plavecké kurzy s miminky. Od té doby v Rokycanech pořádáme toto mistrovství. Hlavním důvodem je skvělá čirost vody. Kromě covidových let a jednoho zrušeného ročníku z důvodu nemoci, se koná mistrovství v našem bazénu již 19. rokem,“ dodal Jaroslav Moravec.
Od 8:30 hodin bude probíhat evidence soutěžících fotografů, od devíti budou mít účastníci dvě hodiny na fotografování v bazénu, následně budou mít soutěžící prostor pro úpravu snímků a od 15 hodin bude probíhat projekce soutěžních snímků a ocenění nejúspěšnějších autorů.

Fotografickými tématy jsou fotografie s modelem, volné téma nebo zastoupení barev modrá, bílá a červená na snímku. Pro děti do 15 let je téma volné. Startovné činí 650 korun. Soutěže se může zúčastnit kterýkoliv fotograf z České republiky i zahraničí.

Zdroj: Město Rokycany

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *