Pytlomaty ve třetím plzeňském obvodě startují příští týden. Prvním místem je Nová Hospoda

Také v letošním roce se budou moci obyvatelé třetího městského obvodu zapojit do úklidu okolí jejich bydliště nebo oblíbených výletních cílů. Akce Pytlomat startuje Na Nové Hospodě posledního března, pak se přesune na Valchu.

Pytlomat zavedl třetí městský obvod před dvěma lety jako ojedinělou novinku. Použít ho může každý, komu vadí nepořádek v jeho okolí. Na stanovišti s nápisem „PYTLOMAT“ si každý dobrovolník před procházkou v lese může vzít rukavice s pytlem na odpadky a při návratu ho zanechá naplněný opět tam, kde jej vyzvedl. Obvod pak zajistí jeho odvoz.
„Výzva ke společnému úklidu životního prostředí se setkala s velkým ohlasem, a já mám obrovskou radost, že se tak z Pytlomatů stává tradice. Chtěl bych připomenout, že za tento nápad vděčíme obyvatelům Nové Hospody, kterým vadily přibývající odpadky v nedalekém lese, a proto iniciovali akci, kdy si svépomocí budou les uklízet,“ popisuje vznik Plytlomatů starosta MO Plzeň 3 David Procházka.

Obvod také podle minulých ročníků vyhodnotil, na kterých místech se lidé nejvíce zapojují, kde má akce smysl a kde připravené pytle a rukavice jen zmizí. Podle toho stanoviště letos vybral. Najdete je tedy od 31. března do 11. dubna na čtyřech místech Nové Hospody: na rohu ulic K Plzni a Konečná, u vchodů do lesa v ulicích K Merfánům x K Lesu, K Merfánům x Prostřední a u stezky u Vejprnického potoka v Prostřední ulici. „Chci také poděkovat obci Vejprnice, která do toho jde už potřetí s námi a rozmístí Pytlomat z druhé strany lesa,“ doplňuje David Procházka.

Pytlomaty Trojka rozmístí také na Valše, kde jich najdete hned pět, a to u vstupu do lesa v ulici K Zelené louce, u kruhového objezdu na opačné straně této ulice, na křižovatce ulic Sulkovská x Sedlákova, v Osikové ulici a uprostřed ulice U Čertovy díry. K dispozici tu budou od 12. do 24. dubna.

Zdroj: ÚMO Plzeň 3

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *