Voda v Plzni nezdraží ani po novém roce, rozhodli radní

Rada města Plzně schválila cenu vodného a stočného pro rok 2023. Definitivně tak potvrdila, že Plzeňanům se příští rok ceny zvedat nebudou. Za vodné v roce 2023 odběratelé v Plzni zaplatí 63,27 Kč za m3, za stočné to bude 39,19 Kč za m3. Celkem tedy vodné a stočné činí 102,46 Kč.

„Jsem rád, že můžeme vodné a stočné zařadit mezi služby, které Plzeňanům nezdražujeme. Cenu pro rok 2023 se v tomto případě podařilo zachovat díky snížení nájmu, které VODÁRNA Plzeň platí městu Plzeň za vodárenskou infrastrukturu,“ uvedl primátor Roman Zarzycký.

Vzhledem k čerpání dotací v minulých letech ale bylo nutné získat kladné vyjádření od Státního fondu životního prostředí s navrženou výší nájmu pro rok 2023, aniž by byly porušeny dotační podmínky. Souhlas město získalo. Rada města tak snížila nájem vodárně za infrastrukturu o více než 50 milionů korun, čímž se podaří udržet cenu vodného a stočného na stejné výši, jako je v roce 2022.
Kalkulace vodného a stočného je složitá a promítají se do ní vysoké ceny energií, výše nájemného za vodárenskou infrastrukturu, ceny za materiál, provozní náklady, opravy a podobně.

Zdroj: www.plzen.eu, ilustrační foto

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *