Průvod Vendelín v úterý otevře kulturní sezonu v Plzni

http://plzen.cz/wp-content/uploads/2015/08/pruvod-vendel--n02-700x357.jpg

V úterý 6. září otevře Divadlo J. K. Tyla v Plzni spolu s dalšími kulturními institucemi a neziskovými organizacemi města kulturní sezonu v regionu. Akce, nazvaná podle patrona plzeňských divadelníků Průvod Vendelín, se letos koná již potřetí.

Jejím cílem je symbolicky vyjádřit početnost a sílu zdejší kulturní obce. Průvod, ke kterému se mohou připojit i občané, začíná v 16 hodin v Mlýnské strouze, pokračuje sadovým okruhem, Prolukou, kolem Západočeského muzea a Velkého divadla, kde se krátkým vystoupením představí Dětský sbor DJKT.  Akce vyvrcholí na náměstí Republiky, kde bude připraven bohatý program na dvou scénách.

Na první startuje program v 17 hodin, vystoupí tu Plzeňská filharmonie, Step by step studio, Plzeňští heligonkáři, folklorní soubor Mladina a Žonglér o. s. Divadlo J. K. Tyla přinese krátké ukázky ze svého repertoáru: Baletní výstup z inscenace Jana z Arku na hranici, stepařské číslo z muzikálu Děj se co děj a písničky z činohry Robin Hood.

Scéna B bude od 18 hodin patřit Divadlu Alfa s inscenací Don Šajn, následovat bude vystoupení dětského pěveckého sboru Jiřičky a představení c. k. Divadla PLUTO.

 

Součástí programu budou také workshopy a prezenta­ce jednotlivých kulturních aktérů a institucí.

Mezi další zúčastněné subjekty paří kapela 35. pěšího pluku Foligno, Knihovna města Plzně, DEPO 2015, Unie výtvarných umělců Plzeň, SUPŠ Zámeček a další.

 

Michaela Svobodová

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *