Projekt Barevná nemocnice pokračuje. Poznáte, které místo ve FN se nově rozzářilo?

Barevná nemocnice je projekt na vylepšení a rozjasnění prostředí nemocnice  pro  pacienty a zaměstnance tak, aby se v ní cítili dobře. Realizují ho společně u několik let Fakultní nemocnice Plzeň a Střední odborná škola obchodu, užitého umění a designu.

Studenti svou kreativitou a následnou realizací “rozsvítili” nemocnici. Prvním dílem umělců byly barevné trojúhelníky ve spojovací chodbě, dalším pak zelená panoramata Plzně ve vchodu B v roce 2017. Rok poté instalovali dřevěné dekorace na téma moře a jeho živočichové v pokoji určeném pro dětské pacienty Neurochirurgické kliniky a  vytvořili videospot z Mezinárodního dne dětí ve FN Plzeň. Venkovním uměním rozzářili také nudné a šedivé betony na parkovišti. V následujících letech ozdobili čekárnu ortodontických ambulancí Stomatologické kliniky a Zoubková víla v chodbě na operační sály Stomatologické kliniky uklidňuje děti jedoucí na operační výkon. Dalším dílem studentů je i nádherná květinová chodba na lůžkovém oddělení II. Interní kliniky.

Projekt Barevná nemocnice pokračuje i letos. Šikovní studenti oživili svými malbami jedno místo ve fakultní nemocnici. Poznáte, které? Poradíme vám, že zajímavý obraz můžete vidět i při projíždění kolem nemocnice… “Děkujeme žákům 4.GD za návrh i realizaci, které dokonce obětovali jeden prázdninový den a samozřejmě také paní učitelce Lince Liškové a dalším kantorům, kteří se podíleli na organizaci,” uvádí nemocnice na svém webu.

Zdroj: FN Plzeň

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *