Noc divadel bude v sobotu v Alfě ve znamení Pohádek z Ošemetna

Plzeňské Divadlo ALFA se v sobotu 19. 11. připojí k 10. ročníku Noci divadel, který nese podtitul Hrdinové. Alfa zve především rodiny s dětmi, své brány proto otevře už v 15 hodin, kdy začíná představení Pohádky z Ošemetna plné bláznivých barevných maňásků – muppetů. Od 16 hodin se pak v zákulisí a jindy nepřístupných prostorách divadla naplno rozběhne zábavný program. Malí i velcí diváci se potkají s hrdiny Pohádek z Ošemetna a budou mít šanci vyzkoušet svoji vlastní odvahu i zručnost.

Pohádky z Ošemetna, inscenace inspirovaná knížkou Tomáše Končinského v režii uměleckého šéfa Alfy Tomsy Legierského, nabízí čtyři příběhy, ve kterých najde každý hrdina svoje místo na světě nebo dokáže překonat svoji slabost. Stydlivý červený vodník Pivoňka nakonec najde tu pravou tůňku, tchoř zase najde práci, která mu nesmrdí, a obyvatelé Ošemetna poznají na vlastní kůži, že není radno si nechat něco přerůst přes hlavu, natož přes celou ves.

„Hlavní hrdiny Pohádek z Ošemetna uvidí návštěvníci nejen v představení, ale potkají se s nimi pak i v prostorách divadla na různých stanovištích. Na jevišti chystají herci zajímavou prohlídku zákulisí, takže publikum bude mít vzácnou příležitost podívat se nám ‚do kuchyně‘,“ řekla dramaturgyně Divadla ALFA Petra Kosová.

Chybět nebude ani oblíbený workshop. V Pohádkách z Ošemetna hrají krásné barevné loutky muppety, které pro Alfu navrhl výtvarník Karel Czech. Malí návštěvníci Noci divadel si spolu s rodiči budou moci sami vyrobit jednoduché muppety z ponožek.

V prostorách divadla, kam mají v průběhu celého roku přístup jen divadelníci, najdou děti i jezírko vodníka Pivoňky, které bude potřeba zabydlet. Nebo se vydají na stezku odvahy a budou moci ukázat, že se nebojí, podobně jako malá Vendulka z Ošemetna.

Po celou dobu až do 19 hodin, kdy program Noci divadel v Alfě končí, bude pro návštěvníky ve foyer otevřena divadelní kavárna.

Zdroj: Daniela Vítová – tiskový servis

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *