Pro stovky rodin načíná tradičně Štědrý den mezi zvířátky v zoo

Nadělit dětem dárky na Štědrý den dvakrát – večer a dopoledne, žádný problém. Stačí mezi 10. a 12. hodinou navštívit Zoologickou a botanickou zahradu města Plzně. Procházka mezi zvířátky je pro malé návštěvníky prvním zážitkem Štědrého dne. Většina z návštěvníků nepřichází s prázdnou, ale s nějakými zvířecími pamlsky do jesliček. Může to být zelenina, jablka, jižní plody, ořechy, piškoty ale i suchý chléb a pečivo. I dobré skutky patří k Vánocům.

Kdo se vydá po soutěžní naučné stezce od hlavní pokladny k Tropickému pavilonu a zastaví se u kádě se zlatou rybkou a podaří se mu ji vyvolit, odnese si ze zahrady i originální dárky. Každoročním vyvrcholením sváteční programové nabídky jsou populární Vánoce u šimpanzů. Letos se uskuteční v pravé poledne. Aby se jich mohlo zúčastnit co nejvíce návštěvníků, ošetřovatelky slibují, že se uskuteční jak v ubikaci, tak ve zrekonstruovaném výběhu. Jde o výjimečnou podívanou plnou radosti, emocí a nečekaných reakcí obdarovaných lidoopů.

Sváteční dopolední program je nachystán i na poslední den roku. Kolem 13. bude navíc uvítán symbolicky poslední letošní návštěvník.

Vánoční čas v plzeňské zoologické zahradě symbolizují tři ozdobené stromy a osvětlená cesta na statek Lüftnerka s vyřezávaným betlémem.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *