Příznivcům workoutu začíná v pátek velký svátek – zbrusu nová venkovní posilovna v Dobřanech

Velká událost čeká v pátek Dobřany – a vlastně i všechny příznivce workoutu z Plzeňska. Město pokračuje v budování sportovišť pro všechny generace. K dětským a víceúčelovým hřištím přibyl nedávno Vital park pro seniory. Nyní chystají v Dobřanech na jižním Plzeňsku doplnit nabídku o workout, který kromě mládeže oslovuje zejména produktivní generaci. Zbrusu nová venkovní posilovna má za úkol podpořit zdravý životní styl. 

Atmosféru pátečního státního svátku doplní slavnostní otevření první street workoutového parku ve městě. Hřiště střední velikosti s tartanovou dopadovou plochou je umístěno v ulici Loudů za panelovým domem č. p. 847. Na financování se kromě města Dobřany podílelo i Ministerstvo pro místní rozvoj v rámci 8. etapy Regenerace panelového sídliště. Celková částka nepřesáhla 500 tisíc korun bez DPH a výstavba trvala pouhé 2 měsíce. Výrobce cvičební sestavy RVL 13 pro tuto akci zajistil exhibici borců ze Street Workout Rakovník a Workout Fanatics. V pátek 17. listopadu ve 14 hodin tak zkušení lektoři předvedou, jak se dá na více než 23 stanovištích posilovat vlastní vahou těla.

https://www.facebook.com/rsrc.php/v3/y4/r/-PAXP-deijE.gif

„Podobné hřiště jsme si měli možnost vyzkoušet v partnerském městě, ve slovinských Brežicích. Mají tam s ním dobrou zkušenost. Mládež, která odroste prolézačkám, by měla mít další možnost pohybu. Posilování tohoto typu je vhodné i pro nás rodiče. Těší mě řada pozitivních ohlasů,“ uvedla místostarostka města Lenka Tomanová.

V rámci této etapy regenerace panelového sídliště město opravilo povrchy komunikací, vybudovalo kontejnerové stání a ještě jedno sportoviště. „Jedná so lanovou pyramidu, která zde chyběla. K ní ale žádnou ukázku nepotřebujeme, na využití přijdou děti sami,“ dodala místostarostka Tomanová.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *