Připravte kvůli Gigafactory i variantu B, vyzývá SPOLU vedení Plzně

Opoziční zastupitelé Plzně z ODS, TOP 09 a KDU-ČSL (SPOLU) mají výhrady k postupu vedení města k projektu Gigafactory, který má vzniknout v Líních. Novináře o nich informovali na tiskové konferenci před zasedáním Zastupitelstva města Plzně, které se uskuteční ve čtvrtek 24. listopadu. 

„Především nás zajímá, proč město nejedná s vládou. Zatím víme, že pan primátor poslal premiérovi otevřený dopis, ale radnice už nehledá cesty k tomu, jak celou záležitost využít ku prospěchu Plzně. To v případě, že se záměr uskuteční. Touto cestou už šly některé obce, které si vyjednaly řadu benefitů,“ uvedl předseda kontrolního výboru David Šlouf (ODS).

Město by mělo podle opozice hledat jiné možnosti a cesty, jak na projektu získat.  Tedy mít připraven jakýsi plán B v případě, že vláda projekt výstavby obří továrny na baterie – i přes nesouhlas Plzně – v nějaké variantě prosadí. Klást by si pak mohlo podmínky a požadavky na investice do infrastruktury v řádech až stovek milionů korun. Argument, že město vlastní vodárnu a bez ní Gigafactory být nemůže, jsou podle opozice liché. Vodu by si prý společnost mohla zajistit jinde.

Na tiskové konferenci byla řeč i o cenách tepla, o nichž by podle Davida Šloufa mělo čtvrteční zastupitelstvo jednat. Ve hře jsou prý tři varianty: nezdražovat, zdražit o pár procent, nebo zdražit o  desítky procent. “My jednoznačně budeme pro první variantu: nezdražovat,” řekl David Šlouf. “Ostatně jsme to lidem slibovali ve svém programu před podzimními volbami. Názor neměníme,” dodal Šlouf.

Ilustrační foto

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *