Přijeďte si prohlédnout šumavské ovečky do skanzenu ve Finsterau

V neděli 17. července se ve 14 hodin uskuteční v areálu Skanzenu Finsterau v zemském okrese Freyung-Grafenau v Bavorském lese tématická návštěva statku, kde žijí šumavské ovce. 
Na farmách v Bavorském lese se vždy chovalo velké množství hospodářských zvířat. Kromě skotu, koz a drůbeže bylo v kopcovité krajině rozšířeno zejména jedno plemeno dobytka – šumavská ovce. Speciální plemeno ovce domácí se dnes stalo velmi vzácným, dokonce ohroženým. Ve Skanzenu Finsterau však stále žije stádo těchto tzv. šumavek a návštěvníci muzea je mohou 17. července zažít zblízka.
Původ a historii tohoto mimořádného plemene přiblíží Andrea Schuster-Haselberger. Účastníci se mimo jiné dozvědí, jak se ovce chovaly a jak všestranný byl tento dobytek pro farmáře. Protože nedávaly farmářům jen vlnu…
Prohlídka s průvodcem je již zahrnuta v ceně vstupného. Skanzen Finsterau i ovečky se na vás už těší!
Finsterau je místní částí statutární obce Mauth v zemském okrese Freyung-Grafenau v Bavorském lese na hranici s Českou republikou. Osada Finsterau byla založena v roce 1704 jako poslední a nejsevernější osada na kašperskohorské větvi Zlaté stezky knížetem – biskupem Janem Filipem z Lambergu; v obci bylo tehdy deset nemovitostí.
Zdroj: Informační centrum Bavorsko – Čechy

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *