Při nedělním konvoji svobody se máme na co těšit. Počítejte ale s omezením dopravy

Při konvoji svobody 7. května bude v centru Plzně omezený provoz. Organizátoři návštěvníkům doporučují, aby parkovali na okrajích města a cestovali veřejnou dopravou. Vzhledem k omezení parkování v historickém jádru lze využít parkovací domy Rychtářka, u OC Plzeň Plaza či parkoviště P+R na náměstí Emila Škody a v ulici Dobřanská, kde mohou řidiči využít i zvýhodněné jízdné na MHD.

K vrcholům oslav patří tradiční nedělní Konvoj svobody (Convoy of Liberty). Letos bude o 40 až 50 vozidel větší než v předchozích letech. Kromě přehlídky na zemi čeká podle něj diváky, kterých se kolem trasy scházejí až desetitisíce, také podívaná ve vzduchu. Armáda ČR vyšle dvě stíhačky Gripen, dva bojové letouny Alca a transportní letoun Casa. Armáda USA pošle ze základny v Německu Stratotanker a dvě stíhačky F-22 Raptor. Z historických letounů poprvé nad Plzní poletí ikonická americká stíhačka z druhé světové války Mustang a dále letoun Stinson, cvičný americký dvouplošník Stearman a britský cvičný dvouplošník Tiger Moth.

V čele konvoje pojede tank Sherman, který letos členové vojenského klubu pojmenovali po veteránovi Georgi Thompsonovi, příslušníkovi 16. obrněné divize, který na tanku ještě loni v Plzni jel. Za tankem pojedou obrněná vozidla M8 Greyhound, která 6. května 1945 jako první vstoupila do Plzně. Pojedou polopásové half-tracky, máme tam kolový lehký průzkumný transportér Scout Car, obrovský těžký tahač Diamond, několik verzí nákladních vozidel GMC. Pojedou šestikolové a čtyřkolové dodge, motocykly Harley Davidson, desítky džípů – ikon druhé světové války.

V neděli 7. května bude od 10 do 13 hodin obousměrně uzavřená Klatovská třída včetně výjezdů z bočních ulic v úseku ulic Majerova a U Trati. Poslední tramvaje projedou sady Pětatřicátníků v 10:10 hodin. Omezení se týká rovněž trolejbusových linek 11, 12, 15, 16, 17, autobusových linek 20, 27, 28, 34, 35, 41 a tramvajové linky č. 4 ze směru Bory. V opačném směru bude zřízena náhradní autobusová doprava s konečnou zastávkou Rondel.
Tramvajová linka č. 1 bude ve směru z Bolevce nahrazena autobusovou dopravou, rovněž pojede do konečné stanice Rondel. Ve směru ze Slovan bude konečná stanice Anglické nábřeží. Tramvajová linka č. 2 bude mít konečnou na Anglickém nábřeží, ve směru ze Skvrňan pak na Palackého náměstí.

Do 11 hodin budou ponechané průchody pro pěší, tj. přechod U Práce, přechod u Synagogy v sadech Pětatřicátníků.

Sukova ulice na Borech bude uzavřená od 8 hodin do odjezdu konvoje. Příjezd k Area Bory bude umožněný Boettingerovou ulicí.

Od 9 do 13 hodin bude rovněž omezený provoz v příjezdových komunikacích na Klatovskou třídu.

Všechna dopravní opatření jsou zveřejněna na www.slavnostisvobody.cz.

Zdroj: www.plzen.eu

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *