Stodská nemocnice v pátek zavře porodnici. Na prázdniny nemá dost dětských doktorů

Z personálních důvodů omezí Stodská nemocnice po dobu letních prázdnin provoz gynekologicko-porodnického oddělení. Konkrétně se od 1. července do 31. srpna uzavře porodnice. Gynekologická péče bude ve Stodské nemocnici zajištěna i nadále v plném rozsahu. „Důvodem omezení je, že během prázdnin nejsme schopni kontinuálně zajistit za adekvátních ekonomických podmínek nepřetržité služby dětských lékařů,“ uvedl mluvčí nemocnice Jiří Kokoška s tím, že ale pediatři musí být přítomni u každého porodu a pečují o novorozence.

„Těhotným ženám, které ve Stodě v tomto období plánovaly rodit, se omlouváme za komplikace,“ dodává mluvčí. Po dobu omezení mohou využít služeb porodnic v Plzni, Domažlicích nebo Klatovech, které již byly o omezení informovány a které mají i vzhledem k poklesu porodů napříč celou zemí dostatečné kapacity.

Poslední rodičky před omezením přijme stodská porodnice v pátek 30. června v 18 hodin. Péči o tyto ženy a novorozence zajistí nemocnice v plném rozsahu až do jejich propuštění. Omezení nebude mít žádný vliv na provoz gynekologické části oddělení. V provozu zůstanou všechny gynekologické ambulance včetně těhotenské poradny a bude plně zajištěna i gynekologická lůžková péče a operativa.

Zdroj: Nemocnice Plzeňského kraje

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *