Čistá Plzeň uklidí i kolem popelnic. Zatím má vytipováno dvacet míst po městě

Čistá Plzeň začala od 1. března s tzv. douklízením v lokalitách, kde se kolem kontejnerů a odpadkových košů hromadí nejvíce odpadků. Společnost proto vytipovala dvě desítky nejkritičtějších míst po celé Plzni, kam budou pracovníci Čisté Plzně pravidelně vyrážet s doúklidovým vozem a místa čistit. Město Plzně chce zároveň u dotčených míst zvýšit dohled strážníků, kteří by neukázněné občany pokutovali.

Pro město a Plzeňany je tato nová služba velkou změnou. Ze sociálních sítí vím, jak občanům vadí nepořádek kolem sběrných nádob. “Očekáváme, že s pravidelným doúklidem se situace zlepší, a že některé lidi motivujeme ke změně chování. Ty, kteří nebudou pořádek dodržovat, chceme důsledně postihovat. Domnívám se, že toto je maximum, co se dá ze strany města udělat,“ řekl technický náměstek primátora Pavel Bosák.

Podle společnosti Čistá Plzeň je nejhorší situace v Blatenské ulici, Bolzanově, Božkovské, Guldenerově, Hálkově, na Husově náměstí, v ulici Hřímalého, Jablonského, v Kovářské ulici, v Majerově a Mánesově ulici, na Mikulášském náměstí, na náměstí T. G. Masaryka, v Petákově ulici, v Rubešově, v Rybářské a Úslavské ulici.

„Problém je, že někteří občané stále častěji využívají kontejnery a prostory kolem nich v rozporu s vyhláškou. Do kontejnerů vyhazují odpad, který tam nepatří, tím se nádoby přeplní a menší odpadky snadno vypadnou ven. Pro část lidí není ani problém vedle odložit třeba starý nábytek, elektrospotřebiče, přestože je mohou odevzdat zdarma do každého sběrného dvoru,“ popsal technický náměstek Čisté Plzně Jan Šneberk s tím, že pracovníci společnosti budou proto na inkriminovaná místa vyrážet každý den.

Zdroj: www.plzen.eu

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *