Prezident republiky a ministr školství ocenili nejoblíbenější učitele. Byl mezi nimi i vítěz ankety v Plzeňském kraji

Prezident republiky Miloš Zeman přijal na Pražském hradě vítěze regionálních kol a finalisty XXVI. ročníku ankety Zlatý Ámos a ocenil jejich práci při výchově mladé generace. Mezi oceněnými byl také vítěz regionálního kola ankety v Plzeňském kraji Pavel Žižka, učitel 25. základní školy v Plzni v Chválenické ulici (na úvodním snímku třetí zleva). Informoval o tom ředitel Odboru tiskového a tiskový mluvčí prezidenta republiky Jiří Ovčáček.

Miloš Zeman označil přítomné učitele za elitu mezi pedagogy a uvedl, že jeho maminka byla také učitelka. Kantory vyzval, aby se nenechali odradit sebevědomými laiky. “Vy jste ta elita, vy jste dobří učitelé,” řekl prezident republiky.

Před návštěvou Hradu předal učitelům osvědčení o jejich výsledcích v anketě ministr školství, mládeže a tělovýchovy Robert Plaga. Promluvil k nim také zakladatel ankety a v současné době i školský ombudsman Slávek Hrzal. „Všichni učitelé a učitelky, které nominovali jejich žáci na titul Zlatý Ámos, stojí před porotou, a to tou nejpřísnější, každý den,“ řekl Hrzal. „To, že si je děti svou přihláškou do ankety zvolily za své nejoblíbenější vyučující, je vítězstvím už samo o sobě,“ dodal.

Do 26. ročníku ankety Zlatý Ámos přihlásili žáci a studenti 68 pedagogů. V regionálních kolech nakonec soutěžilo 58 učitelů. Nejvíc přihlášek, devět, přišlo z Prahy, osm ze Středočeského kraje, po sedmi z Ústeckého a Olomouckého kraje. Z Plzeňského kraje byli čtyři nominovaní.

Český pohled již dříve o regionálním kole ankety Zlatý Ámos informoval. https://www.ceskypohled.eu/amosem-plzenskeho-kraje-2019-je-pavel-zizka-ucitel-25-zakladni-skoly-v-plzni/

Snímky Pražský hrad a MŠMT

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *