Nabídněte: Plzeň hledá vánoční strom roku 2023. V listopadu už bude zářit na náměstí Republiky

Město Plzeň na konci letních prázdnin už myslí na Vánoce. Hledá vánoční strom pro náměstí Republiky. Obrací se proto nejen na obyvatele Plzně, ale i celého regionu, s výzvou: „Nabídněte Plzni vánoční strom roku 2023.“

„Zářící strom stojící v sousedství katedrály sv. Bartoloměje je už mnoho let v Plzni symbolem adventního a vánočního času. A každý rok se také obracíme na obyvatele regionu s tím, zda by našemu městu darovali jehličnan, který jim už na jejich zahradě stíní či jinak překáží. My se postaráme o jeho pokácení a odvoz. A tento strom pak bude dělat radost mnoha Plzeňanům i návštěvníkům města,“ uvedl primátor města Plzně Roman Zarzycký.

Vhodný je především smrk, jedle nebo douglaska o výšce zhruba mezi třinácti až patnácti metry pravidelného kuželovitého tvaru s neprosychajícími větvemi. Důležité také je, aby ke stromu byl přístup pro jeřáb a nákladní auto, aby město mohlo zajistit jeho bezpečné pokácení a odvoz na náměstí Republiky. I po poražení bude nutné prozkoumat, zda není poškozený nebo napadený hnilobou. Výběr stromu musí posoudit také technici z veřejného osvětlení, aby rozhodli, zda strom splňuje parametry pro umístění vánočních světel a ozdob.

Nabídku s uvedením adresy pozemku a kontaktem na majitele, případně i s fotografiemi stromu a pozemku, je možné zasílat na Správu veřejného statku města Plzně, Klatovská 10-12, Plzeň, 301 00, nebo na mailovou adresu svsinfo@plzen.eu.

Výběr vánoční stromku skončí na přelomu září a října. Vzhledem k adventním trhům na náměstí Republiky se musí nainstalovat už v průběhu listopadu.

Zdroj: www.plzen.eu, ilustrační foto

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *